Отримання дозвільних документів


Якщо задіяні у СВФЕК фахівці підприємства здійснили усі необхідні кроки, що зазначені у попередніх підпунктах, підприємство може звертатися до Держекспортконтролю за отриманням відповідних дозвільних документів.

Для отримання дозвільних документів підрозділ ЕК разом з іншими підрозділами СВФЕК підприємства готують і подають до Держекспортконтролю заяву встановленого зразка та інші пов’язані з нею документи. Типи таких документів та їх кількість залежать від виду конкретної міжнародної передачі товарів та бажаного виду дозвільного документа (разовий, генеральний, відкритий).

Конкретні обсяги та види документів, що подаються до Держекспортконтролю, визначені у “Порядку здійснення державного контролю за міжнародними передачами товарів військового призначення”, затвердженому Постановою Кабінету Міністрів України від 20.11.2003 р. № 1807 та у “Порядку здійснення державного контролю за міжнародними передачами товарів подвійного використання”, затвердженому Постановою Кабінету Міністрів України від 28.01.2004 р. № 86.

Відносно будь-яких інших товарів, які не визначені у списках, але відносно яких можуть бути застосовані процедури експортного контролю, документи доцільно подавати відповідно до Порядку, що передбачений для товарів подвійного використання.

З метою належного виконання вимог державного експортного контролю відносно подання заяв для отримання дозвільних документів, фахівці підрозділу ЕК та інших підрозділів СВФЕК підприємства повинні керуватись вимогами статті 1, 15 та 16 Закону “про експортний контроль”, зазначеними вище Порядками щодо товарів військового призначення або товарів подвійного використання, а також Наказом Держекспортконтролю від 9.01.2004 р. № 5 “Про затвердження “Інструкції щодо порядку заповнення заяв на отримання дозволів (висновків) Держекспортконтролю на здійснення експорту, імпорту, тимчасового вивезення (ввезення) та транзиту товарів, що підлягають експортному контролю, на проведення переговорів, пов'язаних з укладенням зовнішньоекономічних договорів (контрактів), а також на отримання імпортних сертифікатів України”, який зареєстрований в Мінюсті України 21.01.2004 р. за № 90/8689.

Держекспортконтроль приймає рішення про видачу дозвільних документів (або про відмову в їх наданні), як правило, протягом 30 діб. За видачу дозвільних документів стягується плата, тому перш ніж їх отримати, фінансовий підрозділ підприємства повинен сплатити необхідні кошти на рахунок Державного казначейства України, а підрозділ ЕК підприємства надати підтвердження про таку сплату до Держекспортконтролю. З метою належного виконання вимог державного експортного контролю відносно сплати за видачу дозвільних документів, фахівці фінансового підрозділу та підрозділу ЕК підприємства повинні керуватись вимогами статті 30 Закону “про експортний контроль”, а також “Порядком справляння плати за надання платних адміністративних послуг з оформлення та видачі документів у галузі державного експортного контролю і переліку платних адміністративних послуг, що надаються Державною службою експортного контролю, та розміру плати за їх надання”, що затверджено постановою Кабінету Міністрів України від 13.06.2011 р. № 746.



Дата добавления: 2016-07-27; просмотров: 1504;


Поиск по сайту:

Воспользовавшись поиском можно найти нужную информацию на сайте.

Поделитесь с друзьями:

Считаете данную информацию полезной, тогда расскажите друзьям в соц. сетях.
Poznayka.org - Познайка.Орг - 2016-2024 год. Материал предоставляется для ознакомительных и учебных целей.
Генерация страницы за: 0.007 сек.