Врахування вимог щодо міжнародних передач товарів під час укладання контрактів

Зовнішньоекономічний договір (контракт) стосовно міжнародних передач товарів є визначальним у зовнішньоекономічній діяльності підприємства. Контракт також є важливим у системі експортного контролю. Але ця система застосовує додаткові вимоги відносно міжнародних передач товарів та відносно документів, що пов’язані з такими передачами, а саме:

низку специфічних інструментів у вигляді дозвільної системи (з її можливістю відмов) та системи перевірок використання товарів за призначенням (як документальних – на підставі звітності підприємства, так і “фізичних” – шляхом здійснення “фізичного” контролю на території кінцевого споживача);

низку додаткових документів у вигляді сертифікатів кінцевого споживача, імпортних сертифікатів, сертифікатів підтвердження доставки тощо.

Так, за відсутністю дозволу експорт зробить неможливо, тому підприємство буде вимушене сплатити штрафні санкції за невиконання контракту. У такому випадку кращим шляхом для підприємства застрахуватись від штрафних санкцій є умова контракту щодо набуття ним чинності лише після отримання дозвільного документа.

Наявність сертифікатів чи інших документів про гарантії є умовою надання дозволів на експорт товарів, тому підприємству доцільно заздалегідь домовитись з іноземним споживачем про надання сертифікатів та визначить положення про це у контракті.

Підприємству також (для впевненості) необхідно повідомити іноземного споживача про вимоги та механізми (документальні та “фізичні”) перевірок кінцевого використання товарів за призначенням, тому що відсутність згоди іноземного споживача на такі перевірки може стати підставою відмови у наданні дозвільного документа. Згоду про можливість проведення таких перевірок також потрібно визначити у контракті.

Необхідність письмового визначення згоди іноземного кінцевого споживача про надання зазначених вище документів, або про здійснення перевірок, повинна бути врахована фахівцями СВФЕК підприємства під час укладання контракту.

З метою належного виконання вимог державного експортного контролю відносно врахування вимог експортного контролю щодо міжнародних передач товарів під час укладання зовнішньоекономічних договорів (контрактів), фахівці підрозділу ЕК та інших підрозділів СВФЕК підприємства повинні керуватись вимогами статті 17 Закону “про експортний контроль” та Порядком державного експортного контролю за проведенням переговорів, пов’язаних з укладенням зовнішньоекономічних договорів (контрактів) щодо здійснення експорту товарів”, затвердженим Постановою Кабінету Міністрів України від 06.06.2012 № 500 (в частині, що стосується рекомендацій відносно контрактів).


Дата добавления: 2016-07-27; просмотров: 1243; ЗАКАЗАТЬ НАПИСАНИЕ РАБОТЫ


Поиск по сайту:

Воспользовавшись поиском можно найти нужную информацию на сайте.

Поделитесь с друзьями:

Считаете данную информацию полезной, тогда расскажите друзьям в соц. сетях.
Poznayka.org - Познайка.Орг - 2016-2022 год. Материал предоставляется для ознакомительных и учебных целей.
Генерация страницы за: 0.017 сек.