Отримання від іноземного суб’єкта документів

Про гарантії

“Документи про гарантії” є вкрай важливими і специфічними інструментами експортного контролю. Такі документи, як правило, мають форму відповідних сертифікатів (сертифікатів кінцевого споживача, імпортних сертифікатів, сертифікатів підтвердження доставка, тощо) та є невід’ємною складовою заявки підприємства про отримання дозвільного документа. Саме тому, перш ніж подати заявку на отримання дозвільного документа підприємство повинно:

отримати від кінцевого споживача сертифікат кінцевого споживача;

у визначених Держекспортконтролем випадках отримати міжнародний імпортний сертифікат від уповноваженого на це державного органу (України – під час імпорту, або іноземної держави – під час експорту).

Крім зазначеного, якщо за підсумками експертизи заяви на дозвіл та інші документи підприємства, Держекспортконтроль буде мати дані про можливість відхилення товарів від заявленого кінцевого використання, він може запропонувати підприємству надати письмові гарантії кінцевого споживача про можливість перевірок використання товарів за призначенням на території кінцевого споживача товарів. Враховуючи, що відповідно до законодавства України таки гарантії можуть бути прийняті до розгляду лише у випадку, коли вони є частиною зовнішньоекономічного договору (контракту), фахівці СВФЕК підприємства повинні вжити заходів, які забезпечать надання таких гарантій у контракті або у іншому документі, який є невід’ємною частиною контракту.

Іншою умовою про надання дозвільного документа може бути умова надання сертифіката підтвердження доставки товарів до кінцевого споживача, чи умова про здійснення “фізичних” перевірок використання товарів за призначенням на території держави-кінцевого споживача, тому фахівцям СВФЕК підприємства буде потреба у отримати письмові гарантії іноземного споживача про надання таких документів чи проведення перевірок. Відповідно до законодавства такі гарантії можуть бути прийняті до розгляду лише у випадку, коли вони є частиною зовнішньоекономічного договору (контракту), тому фахівці СВФЕК підприємства повинні вжити заходів, які забезпечать внесення до контракту необхідних гарантії про надання сертифіката підтвердження доставки чи про згоду на проведення перевірок.

З метою належного виконання вимог державного експортного контролю відносно надання іноземним споживачем документів про гарантії чи про згоду на проведення перевірок, фахівці підрозділу ЕК та інших підрозділів СВФЕК підприємства повинні керуватись вимогами статті 1 та статті 16 Закону “про експортний контроль” та “Положенням про порядок надання гарантій та здійснення державного контролю за виконанням зобов’язань щодо використання у заявлених цілях товарів, які підлягають державному експортному контролю”, що затверджене Постановою Кабінету Міністрів України від 27.05.1999 р. № 920.


Дата добавления: 2016-07-27; просмотров: 1264; ЗАКАЗАТЬ НАПИСАНИЕ РАБОТЫ


Поиск по сайту:

Воспользовавшись поиском можно найти нужную информацию на сайте.

Поделитесь с друзьями:

Считаете данную информацию полезной, тогда расскажите друзьям в соц. сетях.
Poznayka.org - Познайка.Орг - 2016-2022 год. Материал предоставляется для ознакомительных и учебных целей.
Генерация страницы за: 0.021 сек.