Туристичний продукт, як товар

На відміну від туристичних послуг туристичний продукт приймає форму товару. Дуже важлива відмінність туристичного продукту від туристичної послуги полягає в тому, що якщо туристична послуга може бути куплена і спожита тільки в місці її виробництва, то туристичний продукт може бути придбаний і за місцем проживання, але спожитий тільки в місці виробництва туристичних послуг. Цю кардинальну відмінність і використовують турагенти, коли продають вам путівку на подорож. Здобуваючи путівку, ви ще не здобуваєте туристичні послуги, хоча вже і заплатили гроші, але ви здобуваєте гарантії відпочинку.

Є ще одна обставина, що робить необхідною роботу туроператора по виробництву туристичного продукту. Пояснимо це на прикладі. Навряд чи ви відправитеся у Відень заради того, щоб з'їсти віденський шніцель і випити пиво "Гесер". Ці послуги хоча і приємні, але виявляться занадто дорогі. Транспортні витрати набагато перевищать вартість самих послуг, що спонукували вас до поїздки в Австрію. Інша справа, ви приїхали в Австрію на Зальцбургский фестиваль, так чому б заодно не покуштувати місцевого пива?

Тепер уявимо собі, що туроператор формує туристичний продукт в Австрію і включає в нього вартість відвідування Моцартовского фестивалю в Зальцбурзі. Що відбувається? Тим самим він звузив ринок споживачів до аматорів музики В. А. Моцарта. А якщо він включить у цей тур ще і відвідування пивного бара як обов'язковий компонент, то швидше за все йому доведеться шукати вже аматорів музики Моцарта в партії аматорів пива.

Тому завдання туроператора - включити в тур тільки необхідні послуги, достатні для того, щоб споживач погодився понести транспортні витрати.

Туристичний продукт як товар характеризується споживчою вартістю, тобто корисністю, або здатністю задовольняти визначені рекреаційні потреби людей. Корисність туристичного продукту визначається його цінністю для суб'єкта. Тому туроператор повинний прагнути до того, щоб створити такий туристичний продукт, що був би цінний для максимально великої кількості людей, тобто по можливості він повинний мати масового споживача. Тоді можна використовувати й індустріальні технології для виробництва туристичного продукту.

Масове споживання товарів визначається його міновою вартістю - кількісним відношенням, у якому споживча вартість туристичного продукту обмінюються на споживчу вартість інших товарів.

 

Туристичний пакет

Іноді туристичний продукт асоціюють з поняттям "туристичний пакет" - основним (обов'язковим) комплексом послуг, наданих у подорожі по індивідуальному чи груповому плані, що має серійний характер, пропонується в широкий продаж.

Туристичний пакет включає чотири обов'язкових елементи: туристичний центр, транспорт, послуги розміщення, трансфер.

Туристичний центр - місце відпочинку туриста, що включає всі його рекреаційні можливості: природні, культурно-історичні, екологічні, етнічні, соціально-демографічні, інфраструктурні. Цей елемент відноситься до обов'язкових, оскільки без об'єкта інтересу неможливо організувати подорож.

Транспорт - засіб пересування, за допомогою якого можна добратися до туристичного центра. Найбільш широко використовується як засіб пересування, без сумніву, літак. На короткі відстані - потяг, туристичний автобус, автомобіль. Велику частину витрат, що обумовлює вартість турпакета, складають витрати на перевезення.

Послуги розміщення - це конкретний готель, що пропонується туристу в туристичному центрі на час подорожі. Розміщення в готелях розрізняються відповідно до типу послуг гостинності, що пропонують туристу. Це можуть бути готелі, мотелі, вілли, апартаменти, ботелі, кемпінги і т.д. Послуги харчування не включаються окремим елементом у туристичний пакет, оскільки в туризмі вони складають частину послуг розміщення. Прийняті в туризмі комбінації розміщення і харчування:

· ВВ - розміщення + сніданок;

· НВ - напівпансіон: розміщення + сніданок + вечеря;

· РР - повний пансіон: розміщення + сніданок + обід + вечеря.

Трансфер - доставка туриста від місця прибуття, розташованого в країні перебування (аеропорт, гавань, ж/д станція), до місця розміщення (готель), де він буде проживати, і назад. Трансфери здійснюються з використанням автобусів, іноді таксі чи лімузинів, якщо такого типу трансфери включені в турпакет чи викликані туристом.

Можна сказати , що трансфер - це будь-яке перевезення туриста в межах туристичного центра. Тому сюди відносять також поїздки з готелю в театр і назад, у музей і т.п. Але ці трансфери звичайно не включаються в туристичний пакет, оскільки клієнти їх не завжди сприймають як обов'язкову послугу.

Цей пакет обов'язковості туристичних послуг і відрізняє туристичний пакет від туристичного продукту. Дійсно, здобуваючи пакет, що включає чотири обов'язкових базових елементи, ви не тільки маєте значні знижки від туроператора, оскільки придбали серійний туристичний продукт туристичної компанії, але завжди можете попросити туроператора розширити його за рахунок включення інших послуг чи зможете це зробити самостійно - безпосередньо в туристичному центрі.


Дата добавления: 2016-07-22; просмотров: 3018; ЗАКАЗАТЬ НАПИСАНИЕ РАБОТЫ


Поиск по сайту:

Воспользовавшись поиском можно найти нужную информацию на сайте.

Поделитесь с друзьями:

Считаете данную информацию полезной, тогда расскажите друзьям в соц. сетях.
Poznayka.org - Познайка.Орг - 2016-2022 год. Материал предоставляется для ознакомительных и учебных целей.
Генерация страницы за: 0.025 сек.