Структура туристичного продукту

Туристичний продукт - сукупність речовинних (предмети споживання), нематеріальних (послуги) споживчих вартостей, необхідних для повного задоволення потреб туристів, що виникають під час їхньої подорожі.

Туристичний продукт складається з трьох елементів: тур, додаткові туристично-екскурсійні послуги, товари.

Туристичний продукт відрізняється від туристичного пакета тим, що туристичний пакет - це тільки частина туристичного продукту, точніше - обов'язкова частина туру (тур більше чи дорівнює туристичному пакету).

Тур - первинна одиниця туристичного продукту, реалізована клієнту як єдине ціле, продукт праці туроператора на визначений маршрут і в конкретний термін.

Якщо клієнт просить організувати йому подорож у Париж, то перше, що пропонує туроператор, - туристичний пакет (дата, час вильоту і номер рейса з аеропорту; дата і час прильоту в аеропорт пункту призначення; назва фірми чи ім'я зустрічаючої особи; проїзд від аеропорту до готелю; розміщення в двокімнатному номері готелю по категорії "ВВ"; дата і час виїзду з готелю в аеропорт; дата, час вильоту і номер рейса з аеропорту пункту призначення). Потім туроператор цікавиться, чи є ще якісь обов'язкові послуги, що клієнт хотів би мати в пункті призначення під час його відвідування. Клієнт просить включити в обов'язкову програму: оглядову екскурсію по пункту призначення, поїздку у музей з обідом; відвідування нічного шоу з вечерею і т. д. Це ті умови, що туроператор повинен виконати обов'язково. Ці обов'язкові умови в туризмі прийнято називати комплексом послуг на маршруті.

Обов'язкову програму турпакет і комплекс послуг на маршруті, тобто тур, туроператор оформить у виді туристичної путівки чи ваучера -і документа, у якому гарантовані всі обов'язкові для фірми і клієнта послуги.

Товари - специфічна матеріальна частина туристичного продукту, що включає туристичні плани і карти міст, листівки, буклети, сувеніри, туристичне спорядження і т.п., це специфічна частина туристичного продукту, куди входить велике число товарів, що є дефіцитними чи більш дорогими в місцях постійного проживання туристів.

Додаткові туристично-екскурсійні послуги - послуги, не передбачені ваучером чи путівкою, які доводять до споживача в режимі його вільного вибору. Додаткові послуги не входять в основну вартість путівки. До них відносяться: прокат, телефон, побутове обслуговування, пошта, обмін валюти, додаткове харчування, суспільний транспорт, рент-кар, збереження речей, розваги, резервування місць, комерційне ТV, відео, придбання квитків, користування міні-баром і т.п. Ці послуги здобуваються туристами за додаткову плату.


 


Дата добавления: 2016-07-22; просмотров: 1703; ЗАКАЗАТЬ НАПИСАНИЕ РАБОТЫ


Поиск по сайту:

Воспользовавшись поиском можно найти нужную информацию на сайте.

Поделитесь с друзьями:

Считаете данную информацию полезной, тогда расскажите друзьям в соц. сетях.
Poznayka.org - Познайка.Орг - 2016-2021 год. Материал предоставляется для ознакомительных и учебных целей.
Генерация страницы за: 0.006 сек.