Роль турагента і туроператора в технологічних процесах туристичної діяльності
Головною ринковою роллю цих організацій є з'єднання постачальників послуг із клієнтами-туристами, часом сильно роз'єднаних як у часі, так і територіально. Це специфічний туристичний вид бізнесу. Тут важливий правильний вибір постачальників послуг, заснований на професійних знаннях туристичного ринку, бізнесу, особливостей і важелів його розвитку і керування.
Основні функції туристичних організацій:
· комплектуюча;
· сервісна;
· гарантійна.
Комплектуюча функція - це комплектація туру з окремих послуг - для рецептивного туроператора; комплектація комбінованих турів з турів рецептивних - для ініціативного туроператора; комплектація пакетів турів із транспортними і деякими іншими видами послуг - для турагента.
Сервісна функція - це обслуговування туристів на маршрутах, обслуговування туристів в офісі при продажі пакетів турів.
Гарантійна функція - це надання туристам гарантій по заздалегідь оплачених туристичних послугах в обумовленій кількості і на обумовленому рівні. Відповідно до міжнародного і українського законодавств перед туристом несе повну відповідальність за обслуговування та організація, що сформувала і продала йому пакет послуг, незалежно від того, сама вона надає ці послуги чи третя особа (постачальник послуг).
Звичайно туроператор - це більш велика компанія, чим тур-агент, що має головний туроператорский офіс і кілька філій - агентську мережу. Багато великих туроператорів мають агентські мережі по усьому світі.
При цьому, незалежно від наявності власної агентської мережі, туроператор укладає агентські угоди з незалежними турагентствами на продаж своїх турів. Чим більше в туроператора партнерів-турагентів, чим у більшій кількості країн і регіонів вони розташовані, тим ширше обсяги продаж і відповідно більше туристів, вище прибуток.
Основні розходження між туроператором і турагентом:
1. За системою доходів:
Туроператор купує деякий туристичний продукт, і його прибуток формується з різниці між ціною покупки і ціною продажу; дуже часто туроператор здобуває окремі послуги, з яких потім формує комплексний туристичний продукт зі своїм механізмом ціноутворення. У той же час турагент діє як роздрібний продавець, і його прибуток виходить з комісійних за продаж чужого туристичного продукту; турагент реалізує туристичний продукт (часто й окремі послуги, наприклад авіаквитки, номери в готелях) за реальними цінами туроператорів чи виробників послуг.
2. За приналежністю туристичного продукту:
Туроператор завжди має запас туристичного продукту для продажу, а турагент запитує визначений продукт (послугу), тільки коли клієнт виражає купівельний інтерес.
Дата добавления: 2016-07-22; просмотров: 2228;