Роль турагента і туроператора в технологічних процесах туристичної діяльності

Головною ринковою роллю цих організацій є з'єднання постачальників послуг із клієнтами-туристами, часом сильно роз'єднаних як у часі, так і територіально. Це специфічний туристичний вид бізнесу. Тут важливий правильний вибір постачальників послуг, заснований на професійних знаннях туристичного ринку, бізнесу, особливостей і важелів його розвитку і керування.

Основні функції туристичних організацій:

· комплектуюча;

· сервісна;

· гарантійна.

Комплектуюча функція - це комплектація туру з окремих послуг - для рецептивного туроператора; комплектація комбінованих турів з турів рецептивних - для ініціативного туроператора; комплектація пакетів турів із транспортними і деякими іншими видами послуг - для турагента.

Сервісна функція - це обслуговування туристів на маршрутах, обслуговування туристів в офісі при продажі пакетів турів.

Гарантійна функція - це надання туристам гарантій по заздалегідь оплачених туристичних послугах в обумовленій кількості і на обумовленому рівні. Відповідно до міжнародного і українського законодавств перед туристом несе повну відповідальність за обслуговування та організація, що сформувала і продала йому пакет послуг, незалежно від того, сама вона надає ці послуги чи третя особа (постачальник послуг).

Звичайно туроператор - це більш велика компанія, чим тур-агент, що має головний туроператорский офіс і кілька філій - агентську мережу. Багато великих туроператорів мають агентські мережі по усьому світі.

При цьому, незалежно від наявності власної агентської мережі, туроператор укладає агентські угоди з незалежними турагентствами на продаж своїх турів. Чим більше в туроператора партнерів-турагентів, чим у більшій кількості країн і регіонів вони розташовані, тим ширше обсяги продаж і відповідно більше туристів, вище прибуток.

Основні розходження між туроператором і турагентом:

1. За системою доходів:

Туроператор купує деякий туристичний продукт, і його прибуток формується з різниці між ціною покупки і ціною продажу; дуже часто туроператор здобуває окремі послуги, з яких потім формує комплексний туристичний продукт зі своїм механізмом ціноутворення. У той же час турагент діє як роздрібний продавець, і його прибуток виходить з комісійних за продаж чужого туристичного продукту; турагент реалізує туристичний продукт (часто й окремі послуги, наприклад авіаквитки, номери в готелях) за реальними цінами туроператорів чи виробників послуг.

2. За приналежністю туристичного продукту:

Туроператор завжди має запас туристичного продукту для продажу, а турагент запитує визначений продукт (послугу), тільки коли клієнт виражає купівельний інтерес.

 


Дата добавления: 2016-07-22; просмотров: 1740; ЗАКАЗАТЬ НАПИСАНИЕ РАБОТЫ


Поиск по сайту:

Воспользовавшись поиском можно найти нужную информацию на сайте.

Поделитесь с друзьями:

Считаете данную информацию полезной, тогда расскажите друзьям в соц. сетях.
Poznayka.org - Познайка.Орг - 2016-2022 год. Материал предоставляется для ознакомительных и учебных целей.
Генерация страницы за: 0.011 сек.