Вибір ступеня точності і контрольованих параметрів зубчастих передач

Ступінь точності коліс і передач встановлюють залежно від требо-ваний до кінематичної точності, плавності, переданої потужності, а також окружної швидкості коліс. При виборі ступеня точності враховують досвід експлу-атації аналогічних передач. При комбінуванні ступенів точності необхідно враховувати, що норми плавності роботи коліс і передач можуть бути не більше ніж на два ступені точніше або на одну ступінь грубіше норм кінематичної точ-ності; норми контакту зубів можна призначати по будь-яким ступенями, більш точ-ним, ніж норми плавності, а також на один щабель грубіше норм плавності.

Зазначені обмеження викликані наявністю певного взаємозв'язку між-ду показниками точності коліс. Так, циклічна похибка є частиною кінематичної похибки, багаторазово повторюваної за оборот колеса (див. Рис. 12.5). Тому при збереженні допуску на кінематичну похибка колесу розширення допуску на циклічну похибка більш ніж на одну ступінь викликає помітне зменшення допустимого значення кінематичної похибки і робить практично неможливим виготовлення такого колеса.

Передача не може працювати плавно при поганому контакті зубів. Якщо кон-такт зміщений до голівки або ніжці зуба, то зуб працює кромкою на вході або ви-ході із зачеплення, що викликає неспокійну роботу передачі. У більшості випадків ступеня точності за нормами контакту збігаються зі ступенями точності за нормами плавності.

Точність зубчастих коліс перевіряють різними методами і за допомогою різних засобів, тому встановлено кілька рівноправних варіантів по-казателей точності коліс. Вибір контрольованих параметрів (показників точ-ності) зубчастих коліс залежить від необхідної точності, розміру, особливостей виробництва та інших факторів.

Перевагу слід віддавати комплексними показниками F'ior, fzzor, fzkor і сумарному плямі контакту. При комплексному контролі точність коліс і передач оцінюють за сумарним прояву відхилень окремих пара-метрів, частина з яких може бути збільшена за рахунок зменшення інших або ж внаслідок компенсації одних похибок іншими.

Для контролю кінематичної точності, плавності, повноти контакту і бо-кового зазору коліс встановлені комплекси контрольованих параметрів, при-ведені в Гості 1643 - 81.

Показники кінематичної точності, плавності роботи і контакту зубів коліс встановлені так, що результати контролю зубчастого колеса по одному з вказаних комплексів не суперечать результатам перевірки по іншому комплексу. Наприклад, якщо колесо за нормами кінематичної точності визнано го-дним по третьому комплексу, то воно не повинно бути забраковано при повторному контролі за першим чи будь-якого іншого комплексу. Для цього допуски различ-них показників точності між собою взаємопов'язані.


Дата добавления: 2016-07-22; просмотров: 1808; ЗАКАЗАТЬ НАПИСАНИЕ РАБОТЫ


Поиск по сайту:

Воспользовавшись поиском можно найти нужную информацию на сайте.

Поделитесь с друзьями:

Считаете данную информацию полезной, тогда расскажите друзьям в соц. сетях.
Poznayka.org - Познайка.Орг - 2016-2022 год. Материал предоставляется для ознакомительных и учебных целей.
Генерация страницы за: 0.021 сек.