Допуски і посадки з'єднань з прямобічним

Профілем зубів

За ГОСТом 1139 - 80 * встановлені допуски для з'єднань з центруванням по внутрішньому d і зовнішньому D діаметрам, а також по бічних сторонах зубів b. Оскільки вид центрування безпосередньо пов'язаний з вибором полів допусків на окремі елементи з'єднання та їх посадки, то призначення допусків визначається характером центрування.

Вибираючи вид центрування шліцьових з'єднань, враховують характер і умови роботи вузла, номінальні розміри з'єднань легкої, середньої і важкої серій і виконання (А, В, С) шліцьових валів (рис. 2.27).

При виготовленні шліцьових валів із застосуванням різних видів цін-трірованія рекомендується враховувати наступне: у з'єднаннях легкої та середовищ-ній серій розмір d дан для валів виконання А при виготовленні методом Обкатился-ки; вали з'єднань важкої серії виконання А, як правило, методом обкатки не виготовляються; при центруванні по внутрішньому діаметру шліцьові вали виготовляються у виконань А і С; при центруванні по зовнішньому діаметру і бічним сторонам зубів шліцьові вали виготовляються у виконанні В.

Рисунок 2.27 - . Шліцьові з'єднання з прямобічним профілем зубів

Центрування по внутрішньому діаметру d доцільно, коли втулка має високу твердість і її не можна обробити чистовою протяжкою (отвір шліфують на звичайному внутрішньошліфувальному верстаті) або коли можуть виникнути значні викривлення довгих валів після термічної обробки. Спосіб забезпечує точне центрування і застосовується зазвичай для рухливих з’єднань. Точні посадки виконуються за розмірами d і b.

Центрування по зовнішньому діаметру D рекомендується, коли втулку те-рмічно не обробляють або коли твердість її матеріалу після термічної обробки допускає калібрування протяжкою, а вал - фрезерування до отримання остаточних розмірів зубів. Такий спосіб простий і економічний. Його застосовують для нерухомих з'єднань, а також для рухливих, що сприймають невеликі навантаження. Точні посадки виконуються за розмірами D і b.

Центрування по бічних сторонах зубів b доцільно при передачі знакозмінних навантажень, великих крутних моментів і при реверсивному русі. Цей метод сприяє більш рівномірному розподілу нагруз-ки між зубами, але не забезпечує високої точності центрування, тому рідко застосовується. Точні посадки виконуються за розміром b.

Для нецентрірующіх діаметрів рекомендовані поля допусків наведені в Гості 1139 - 80 *.

Приклад умовного позначення шліцьового з'єднання з числом зубів z = 8, внутрішнім діаметром d = 36 мм, зовнішнім діаметром D = 40 мм, шириною зуба b = 7 мм, з центруванням по внутрішньому діаметру d, з посадкою по діа-метру d - H8 / e8 і за розміром b - D9 / f8:

d – 8 ´ 36H8/e8 ´ 40H12/a11 ´ 7D9/f8;

те ж, при центруванні по зовнішньому діаметру з посадкою по зовнішньому діа-метру D – H7/h7 и по размеру b – D9/f8:

D – 8 ´ 36 ´ 40H7/h7 ´ 7D9/f8;

те ж, при центруванні по бічних сторонах зубів:

b – 8 ´ 36 ´ 40H12/a11 ´ 7D9/f8.

Приклад умовного позначення втулки того ж з'єднання при ценрірова-ванні по внутрішньому діаметру : d - 8 ´ 36Н8 ´ 40Н12 ´ 7D9;

вала того ж з'єднання d – 8 ´ 36е8 ´ 40а11 ´ 7f8.

 


Дата добавления: 2016-07-22; просмотров: 1751; ЗАКАЗАТЬ НАПИСАНИЕ РАБОТЫ


Поиск по сайту:

Воспользовавшись поиском можно найти нужную информацию на сайте.

Поделитесь с друзьями:

Считаете данную информацию полезной, тогда расскажите друзьям в соц. сетях.
Poznayka.org - Познайка.Орг - 2016-2022 год. Материал предоставляется для ознакомительных и учебных целей.
Генерация страницы за: 0.02 сек.