Допуски зубчастих конічних і гіпоїдних передач


Принципи побудови системи допусків для зубчастих конічних (ГОСТ 1758 - 81) і гіпоїдних передач (ГОСТ 9368 - 81) аналогічні принципам побудувати-ення системи для циліндричних передач. Встановлено 12 ступенів точності зубчастих колії і передач, причому для ступенів точності 1, 2 і 3 допуски і перед-Єльня відхилення не дані (вони передбачені для майбутнього розвитку). Для ка-ждой ступеня точності встановлені норми: кінематичної точності, плавності роботи і контакту зубів коліс в передачі. Допускається комбінування вказано-них норм різних ступенів точності. При цьому норми плавності можуть бути не більше ніж на два ступені точніше або на одну ступінь грубіше норм кінематіче-ської точності; норми контакту зубів не можна призначати за ступенями точності бо-леї грубими, ніж норми плавності.

Незалежно від ступенів точності і їх комбінування встановлено шість видів сполученні зубчастих коліс у передачі: А, В, С, D, Е і Н (в порядку зменш-ня гарантованого бічного зазору).

На кінематичну точність коліс, скомплектованих пар коліс і пе-дач крім параметрів, передбачених для циліндричних передач, предус-Мотря також такі специфічні параметри:

коливання вимірювального міжосьового кута пари (вимірювальної пари) за повний цикл F''iSor (за повний оберт зубчатого колеса F''iSr ), яке визначається різницею найбільшого і найменшого вимірювальних міжосьових кутів за повний цикл (оборот колеса) зміни відносного положення зубчастих колії пари при беззазорному їх зачепленні;

колебание бокового зазора в передаче Fvjr;

колебание относительного положения зубчатых колеc пары (измерительной пары) по нормали за полный цикл F''inor (за полный оборот зубчатого колеса F''inr ), определяемое наибольшей разностью положений одного колеса пары относительно другого в направлении, перпендикулярном плоскости, проходящей через общую образующую начальных конусов и касательную к ним (применяются вместо F''iSor и F''iSr соответственно).

Рисунок 2.35 - Осьові зміщення зубчастого вінця конічних зубчастих коліс при монтажі

 

Показники плавності роботи і контакту зубів приблизно ті ж, що і для циліндричних передач.

Для оцінки плавності роботи передбачений специфічний параметр - осьовий зсув зубчастого вінцяfAMr, обумовлений зміщенням зубчастого вінця уздовж його осі при монтажі передачі від положення, при якому плавність роботи і пляма контакту є найкращими, встановленими при обкатному контролі пари 1-2 (рис. 2.35). Встановлено граничні осьові зміщення зубчастого вінця ± fAM.

Приклади умовного позначення точності конічної передачі:

8 – 7 – 6 - В ГОСТ 1758 – 81.



Дата добавления: 2016-07-22; просмотров: 1581;


Поиск по сайту:

Воспользовавшись поиском можно найти нужную информацию на сайте.

Поделитесь с друзьями:

Считаете данную информацию полезной, тогда расскажите друзьям в соц. сетях.
Poznayka.org - Познайка.Орг - 2016-2024 год. Материал предоставляется для ознакомительных и учебных целей.
Генерация страницы за: 0.007 сек.