Кореспонденція рахунків з обліку витрат з використанням рахунків класу 8


 

Зміст операцій Кореспонденція рахунків для підприємств, які використовують рахунки класу 8
дебет кредит
Списані на виробництво продукції, надання послуг витрати матеріальних цінностей 20,22
Нарахована заробітна плата працівникам
Проведені відрахування с заробітної плати працівників до фондів соціального страхування
Нарахована амортизація необоротних активів
Відображена операційна оренда необоротних активів
Списані витрати на:    
фінансові результати, якщо підприємство не використовує рахунки 9 класу 80,82,83,84
на витрати, якщо підприємство використовує рахунки 9 класу 91,92,93, 94 80,82,83,84
включаються до виробничої собівартості 80,82,83,84

Суб'єкти малого підприємництва та інші організації, діяльність яких не спрямована на ведення комерційної діяльності, для обліку витрат можуть використовувати тільки рахунки класу вісім зі списанням у дебет рахунку 23 "Виробництво" щомісяця сум у частині прямих і виробничих накладних витрат (загальновиробничих витрат) і в дебет субрахунку 791 "Результат операційної діяльності" наприкінці року або щомісяця сум у частині адміністративних витрат, витрат на збут, інших операційних витрат.

Інші підприємства рахунку класу вісім можуть використовувати для узагальнення інформації про витрати по елементах із щомісячним списанням сальдо рахунків у кореспонденції з рахунком 23 "Виробництво" і рахунками Класу дев'ять "Витрати діяльності".

По дебету рахунків класу вісім відображаються суми визнаних витрат, по кредиту – списання на рахунок 23 "Виробництво" прямих витрат, які включаються до виробничої собівартості продукції (робіт, послуг), на рахунки класу дев'ять, які відносяться до виробничих накладних витрат (рахунок 91), адміністративних (рахунок 92) і збутових витрат (рахунок 93), або на субрахунок 791 "Результат операційної діяльності", якщо підприємство не використовує рахунки класу дев'ять.

Узагальнення інформації про витрати на виробництво і собівартість продукції, робіт і послуг провадиться на наступних рахунках і субрахунках бухгалтерського обліку:

23 "Виробництво";

24 "Брак у виробництві";

25 "Напівфабрикати";

901 "Собівартість реалізованої готової продукції";

903 "Собівартість реалізованих робіт і послуг";

91 "Загальновиробничі витрати".

Рахунок 23 "Виробництво" використовується для обліку на окремих субрахунках витрат основного і допоміжного виробництво. За дебетом рахунку 23 "Виробництво" відображаються прямі матеріальні, трудові та інші прямі витрати, а також розподілені загальновиробничі витрати і втрати від браку продукції (робіт, послуг) з технологічних причин, за кредитом – вартість фактичної виробничої собівартості завершеної виробництвом готової продукції (у дебет рахунків 26, 27), вартість виконаних робіт і послуг (у дебет рахунку 90), собівартість виготовлених у допоміжних (підсобних) виробництвах виробів, робіт, послуг (інструменту, енергії, ремонтно-транспортних послуг тощо). Дебетове сальдо рахунку 23 "Виробництво" показує величину незавершеного виробництва на дату балансу.

Аналітичний облік за рахунком 23 "Виробництво" ведеться за видами виробництв, за статтями витрат і видами або групами продукції, що виробляється. На великих виробництвах аналітичний облік витрат може вестися за підрозділами підприємства та центрами витрат і відповідальності.

За дебетом рахунку 24 "Брак у виробництві" відображаються витрати через виявлений зовнішній та внутрішній брак (вартість невиправного, остаточного браку та витрати на виправлення браку), витрати на гарантійний ремонт в обсязі, що перевищує норму, витрати на утримання гарантійних майстерень; за кредитом – суми, що відносяться на зменшення витрат на брак, та сума, що списується на витрати на виробництво як втрати від браку, суми зменшення втрат від браку продукції: вартість відходів від бракованої продукції або реалізації її за зменшеною ціною; вартість утримання з винуватців браку; суми відшкодувань, одержаних від постачальників недоброякісних матеріалів та напівфабрикатів, які спричинили брак продукції.

Аналітичний облік за рахунком 24 "Брак у виробництві" ведеться за видами виробництва.

Рахунок 25 "Напівфабрикати" призначений для обліку і узагальнення інформації про наявність і рух напівфабрикатів власного виробництва. Облік напівфабрикатів ведуть ті підприємства, які не тільки використовують їх у власному виробництві, але і реалізують на сторону як готову продукцію. До напівфабрикатів відноситься продукція, яка не пройшла всіх встановлених технологічним процесом стадій виробництво і вимагає доробки або укомплектування. Підприємства, на яких напівфабрикати власного виробництва використовуються тільки для власних виробничих потреб, їх рух і залишки враховують на рахунку 23 "Виробництво". По дебету рахунку 25 "Напівфабрикати" відображається надходження, а по кредиту – їх вибуття внаслідок продажу, передачі в подальшу переробку.

На субрахунках класу дев'ять "Витрати діяльності" 901 "Собівартість реалізованої готової продукції" і 903 "Собівартість реалізованих робіт і послуг" узагальнюється інформація про собівартість реалізованої готової продукції, виконаних робіт, наданих послуг. По дебету цих субрахунків відображається виробнича собівартість реалізованої готової продукції, робіт, послуг, а по кредиту (списання в порядку закриття дебетових оборотів на субрахунок 791 "Результат операційної діяльності".

Типова кореспонденція рахунків з обліку витрат основної діяльності наведена в табл. 18.2.

 

Таблиця 18.2

 



Дата добавления: 2016-07-22; просмотров: 2810;


Поиск по сайту:

Воспользовавшись поиском можно найти нужную информацию на сайте.

Поделитесь с друзьями:

Считаете данную информацию полезной, тогда расскажите друзьям в соц. сетях.
Poznayka.org - Познайка.Орг - 2016-2024 год. Материал предоставляется для ознакомительных и учебных целей.
Генерация страницы за: 0.008 сек.