Стадії функціонування СВФЕК підприємства


Питання та вимоги експортного контролю повинні враховуватися персоналом підприємства практично на всіх етапах роботи підприємства з “чутливими” товарами від маркетингової та проектної діяльності до виготовлення, реалізації та використання таких товарів. Саме СВФЕК, як довгострокова інвестиція підприємства у власну зовнішньоекономічну діяльність, повинна забезпечувати виконання вимог експортного контролю під час роботи з “чутливими” товарами.

Основою функціонування СВФЕК на підприємстві є аналіз усіх етапів роботи підприємства з “чутливими” товарами, визначення таких етапів, які потребують врахування вимог експортного контролю, визначення підрозділів, які можуть впроваджувати вимоги експортного контролю на кожному такому етапі та ретельне планування такої роботи. В основі такого аналізу та планування лежить принцип визначення конкретних підрозділів (виконавців) та визначення питань за які вони відповідають. У такій роботі досить важливим є те, щоб усі організаційні моменти були викладені у точних інструкціях та методичних матеріалах, які дозволяють персоналу орієнтуватися у важливих ситуаціях або надають інформацію, до кого звертатися у разі виникнення сумнівів. Крім того, досить важливим є те, щоб підрозділи, що задіяні у СВФЕК підприємства, мали досконалі бази даних з усіх питань, що віднесені до їх компетенції.

Планування роботи СВФЕК підприємства повинно бути орієнтованим на виконання передбачених законодавством обов’язкових процедур державного експортного контролю, до яких відносяться:

реєстрація підприємства в Держекспортконтролі у якості суб’єкта здійснення міжнародних передач товарів;

визначення процедур експорту/імпорту “чутливих” товарів;

врахування вимог експортного контролю під час проведення переговорів, пов’язаних з укладанням зовнішньоекономічних договорів (контрактів);

врахування вимог щодо міжнародних передач товарів під час укладання зовнішньоекономічних договорів (контрактів);

отримання від іноземних суб’єктів документів про гарантії;

отримання дозвільних документів в Держекспортконтролі;

участь у здійснення передач товарів;

контроль доставки товарів кінцевому споживачу;

контроль кінцевого використання товарів;

звітність підприємства відносно передач “чутливих” товарів.

У випадках, коли підприємство має намір здійснювати експорт чи імпорт товарів військового призначення, до зазначених вище процедур додається процедура отримання відповідних повноважень на здійснення такого експорту чи імпорту.

Основні процедури експортного контролю, виконання яких повинне забезпечити СВФЕК підприємства, показані на мал. 8.2.

З метою належного виконання зазначених процедур експортного контролю підрозділ ЕК підприємства повинен брати участь у ранніх стадіях підготовки комерційної пропозиції та прийняття замовлення. Підприємство може зберегти час та гроші, якщо ще на цьому етапі у СВФЕК підприємства буде вирішено, чи застосовується експортний контроль до передач конкретного товару, чи потрібно отримання дозвільного документа на міжнародну передачу такого товару, та наскільки отримання цього документа є реальним.

Якщо такої роботи не зроблено, то отримання дозвільного документа на етапі, коли поставка вже є обов’язковою в певний часовий строк, може затримати усі процеси підприємства, пов’язані із замовленням, не говорячи вже про проблеми з укладеним контрактом, якщо з’ясується, що на міжнародну передачу такого товару дозвільний документ не може бути наданий.



Дата добавления: 2016-07-27; просмотров: 1615;


Поиск по сайту:

Воспользовавшись поиском можно найти нужную информацию на сайте.

Поделитесь с друзьями:

Считаете данную информацию полезной, тогда расскажите друзьям в соц. сетях.
Poznayka.org - Познайка.Орг - 2016-2024 год. Материал предоставляется для ознакомительных и учебных целей.
Генерация страницы за: 0.009 сек.