Організація СВФЕК на підприємстві


Створення СВФЕК підприємствами не є обов’язковою нормою законодавства, тому розгляд організаційних засад створення СВФЕК на підприємстві здійснюється, виходячи з відповідних рекомендацій державних органів, та у формі, що застосовується у таких рекомендаціях.

Організаційна структура СВФЕК підприємства повинна бути централізованою настільки, наскільки це можливо. Перш за все слід дотримуватися правила, що впровадження та забезпечення виконання вимог державного експортного контролю є справою керівника підприємства.

Для забезпечення поточної діяльності підприємства у галузі експортного контролю на підприємстві бажано створити відповідний підрозділ експортного контролю (підрозділ ЕК), дотримуючись при цьому принципу його максимальної централізації. З метою забезпечення цього принципу підрозділ ЕК рекомендується організовувати як самостійну штатну одиницю, що підпорядкована безпосередньо керівнику підприємства відповідальному за здійснення заходів експортного контролю на підприємстві (керівник підприємства, що відповідає за ЕК). Підрозділ ЕК потребує певного рівня незалежності на підприємстві. Такий підрозділ не повинен підпорядковуватися іншим підрозділам підприємства, особливо тім, які здійснюють маркетинг ринків збуту, займаються збутом товарів, проводять переговори, укладають контракти або здійснюють митне оформлення товарів. У будь-якому разі керівництво підприємства повинно гарантувати, що підчас виконання заходів експортного контролю не виникне будь-якого конфлікту інтересів між підрозділами, завдяки чому будуть порушені вимоги експортного контролю. Якщо співробітники підрозділу експортного контролю відповідають одночасно і за експортний контроль і за, наприклад, продаж, то конфлікт інтересів особливо очевидний. Найкращий шлях – зробити підрозділ ЕК настільки незалежним, наскільки це можливо. Виходячи з визначеного, державні органи рекомендують створити на підприємстві саме окремий підрозділ з питань ЕК, або забезпечити відповідний статус відповідальному за експортний контроль у випадках, коли створення окремого підрозділу недоцільно (маються на увазі невеликі за обсягом зовнішньоекономічних операцій підприємства, на яких створення підрозділу ЕК недоцільно, виходячи з економічних міркувань).

На посаду керівника підприємства, що відповідає за ЕК, повинен бути призначений працівник, який має відповідні повноваження вирішувати питання експортної політики підприємства та відповідні адміністративні питання, у тому числі такі, що забезпечують йому координацію діяльності з експортного контролю в усіх підрозділах підприємства та дають йому право припиняти експортні контракти у випадку виникнення будь-яких обставин, що можуть призвести до порушення законодавства в галузі державного експортного контролю або невиконанню відповідних міжнародних зобов’язань України. Такий керівник повинен досконало знати законодавство в галузі експортного контролю, правила та порядок його виконання. Крім того, він повинен досконало знати товари (вироби, технології, послуги), які можуть бути об’єктами зовнішньоекономічної діяльності підприємства та вимоги до здійснення міжнародних передач таких товарів.

Правила, процедури та посадові інструкції з експортного контролю на підприємстві повинні бути формалізовані таким чином, щоб їх дотримання було забезпечено незалежно від кадрових змін. Керівник підприємства, що відповідає за ЕК, повинен забезпечувати постійне навчання персоналу, у тому числі, забезпечити розробку відповідних довідкових матеріалів, які надають персоналу достатні знання для виконання процедур експортного контролю.

Керівник підприємства, що відповідає за ЕК, повинен звернути особливу увагу на відбір службовців, що матимуть справу з експортним контролем. Він повинен гарантувати, що працівники з необхідними професійними знаннями (юридичними та конструкторсько-технологічними) здійснюють експертизу в усіх підрозділах підприємства, діяльність яких пов’язана з зовнішньоекономічною діяльністю, та що ці працівники є надійними. Він також повинен вжити заходів, щоб нові службовці підприємства, які пов’язані із зовнішньоекономічною діяльністю, пройшли навчання з метою ознайомлення їх з організацією СВФЕК підприємства, що надасть їм змогу діяти відповідно до законодавства у галузі експортного контролю.



Дата добавления: 2016-07-27; просмотров: 1926;


Поиск по сайту:

Воспользовавшись поиском можно найти нужную информацию на сайте.

Поделитесь с друзьями:

Считаете данную информацию полезной, тогда расскажите друзьям в соц. сетях.
Poznayka.org - Познайка.Орг - 2016-2024 год. Материал предоставляется для ознакомительных и учебных целей.
Генерация страницы за: 0.008 сек.