Встановлення порядків здійснення державного контролю за міжнародними передачами товарів
Відносно товарів, що підлягають державному експортному контролю, у системі державного експортного контролю встановлюються відповідні процедури такого контролю. Такі процедури визначаються у “порядках державного контролю за міжнародними передачами товарів”. Зазначені Порядки установлюються Кабінетом Міністрів України виходячи з норм Закону “про експортний контроль”, інших законів України, актів Президента України, залежно від конкретних груп товарів та видів їх міжнародних передач.
Базовими групами товарів, що підлягають державному експортному контролю, є група “товари військового призначення” (яка водночас є класом таких товарів) та групи “товарів подвійного використання” (які у сукупності є класом “товари подвійного використання”). Враховуючи, що законодавством встановлені різні норми для міжнародних передач товарів військового призначення та для товарів подвійного використання, Кабінетом Міністрів України встановлено окремі порядки здійснення державного контролю за міжнародними передачами кожного з зазначених класів товарів, а також визначено особливості міжнародних передач конкретних груп таких товарів.
Так, відносно військових товарів Кабінет Міністрів України затвердив “Порядок здійснення державного контролю за міжнародними передачами товарів подвійного використання”, у додатку до якого надав список таких товарів.
Відносно подвійних товарів Кабінет Міністрів України затвердив “Порядок здійснення державного контролю за міжнародними передачами товарів військового призначення”, у додатках до якого надав списки відповідних груп таких товарів.
Зазначеними “порядками” встановлюються процедури здійснення державного контролю за міжнародними передачами кожної з груп товарів, які:
передбачають здійснення міжнародних передач товарів виключно на підставі відповідних дозволів чи висновків Держекспортконтролю (далі – дозвільних документів), тобто дозвільний порядок передач таких товарів;
визначають переліки документів, що подаються суб’єктами для отримання дозвільних документів;
визначають процедури отримання дозвільних документів;
встановлюють вимоги до здійснення міжнародних передач товарів залежно від груп товарів та видів їх міжнародних передач;
визначають процедури міжвідомчого узгодження рішень про надання дозвільних документів;
встановлюють специфічні вимоги до здійснення міжнародних передач конкретних груп товарів залежно від вимог міжнародних режимів експортного контролю;
визначають процедури подання звітів про використання дозвільних документів, про фактично здійснені міжнародні передачі товарів та про використання експортованих або імпортованих товарів у заявлених цілях.
Визначення товарів, щодо яких застосовуються процедури державного експортного контролю, а також визначення порядків застосування таких процедур, створює підґрунтя для застосування інструментів державного експортного контролю до міжнародних передач “чутливих” товарів.
Дата добавления: 2016-07-27; просмотров: 1645;