Вдосконалення системи експортного контролю ЄС


Системи експортного контролю є складовими загальних систем національної безпеки, зовнішньополітичної та зовнішньоекономічної діяльності держав ЄС. З метою забезпечення належного рівня безпеки держав та конкурентоспроможності національних товарів такі системи повинні постійно оновлюватися та вдосконалюватися. Саме з метою розвитку та вдосконалення системи експортного контролю ЄС Рада ЄС у червні 2011 року схвалила документ “Зелена книга. Система контролю Європейського Союзу над експортом товарів подвійного використання: забезпечення безпеки та конкурентоспроможності у світі, що змінюється”. Назва документу підкреслює дві головних складові вдосконалення системи експортного контролю, це безпека та конкурентоспроможність, тобто безпекова та економічна складові експортного контролю. У документі визначається, що реформи у сфері експортного контролю, що здійснюються партнерами ЄС, особливо США, чітко продемонстрували економічне значення експортного контролю та необхідність нових зусиль у напрямку зміцнення конкурентоспроможності європейського експорту при одночасному гарантуванні найвищих рівнів безпеки. У зв’язку з оприлюдненням Зеленої Книги держави ЄС визначили свій намір “продовжити розвивати заходи експортного контролю з метою спрощення та посилання транспарентності інфраструктури підприємницької діяльності для експортерів держав ЄС, які одночасно робитимуть внесок у зміцнення міжнародної безпеки”.

Важливим напрямом вдосконалення системи експортного контролю, який визначено у Зеленій Книзі, є усунення проблем різних підходів держав ЄС до експортного контролю, коли національні експортери одних держав ЄС мають мінімальні труднощі у експорті подвійних товарів, а експортери інших держав натикаються на надзвичайно жорсткі експортні обмеження. З метою усунення зазначених проблем концепція оновленої моделі експортного контролю включає:

впровадження спільних підходів органів експортного контролю до оцінки ризиків;

збільшення періодичності та обсягів обміну інформацією щодо виданих дозволів та підозрілих передач товарів;

розробку спільного підходу до всеохоплюючого контролю;

покращення доступу митних органів до релевантної інформації;

узгоджене правозастосування.

Оновлена модель експортного контролю також передбачає впровадження однакового ставлення до експортерів, покращення клімату для бізнесу, спрощення процедур у відношенні до менш чутливого експорту та менш чутливих місць призначення, посилення контролю за найризикованішіми передачами, тощо. Таким чином впровадження нової моделі експортного контролю забезпечить зміцнення режиму експортного контролю з одночасним підвищенням конкурентоспроможності держав ЄС.

______________________

 



Дата добавления: 2016-07-27; просмотров: 1778;


Поиск по сайту:

Воспользовавшись поиском можно найти нужную информацию на сайте.

Поделитесь с друзьями:

Считаете данную информацию полезной, тогда расскажите друзьям в соц. сетях.
Poznayka.org - Познайка.Орг - 2016-2024 год. Материал предоставляется для ознакомительных и учебных целей.
Генерация страницы за: 0.007 сек.