Протокол організації естафетної передачі управління
При віддаленні MS від BTS, у зоні обслуговування якої вона перебуває, рівень сигналу знижується, відповідно, знижується і якість передачі, і на границі комірок виникає необхідність зміни BTS (дуплексного користувальницького каналу (ДКК)). Прийняття рішення про перемикання каналу здійснюється мережею. Процес прийняття рішення про передачу виклику полягає в наступному. Мережа завжди інформує про частоти контрольних каналів суміжних комірок і при зниженні рівня сигналу і якості передачі нижче граничного, MS здійснює вимірювання рівня сигналів контрольних каналів суміжних чарунок. Крім того, MS продовжує вимірювати рівень сигналу і якість передачі «поганого» користувальницького каналу. Результати вимірювань передаються в BSC. За результатами вимірювань як мобільної станції, так і базової, контролери BSC ухвалюють рішення щодо можливого переключення виклику. Ухвалене рішення визначає, коли буде здійснене перемикання виклику і якою BTS. Після ухвалення рішення BSC відповідальна за перемикання тракту від «старої» BTS до «нової». При цьому можливі такі варіанти (на рис. 3.9 позначені кружками з цифрами) :
Рисунок 3.9 – Варіанти протоколу організації естафетної передачі управління
- переключення виклику здійснюється від однієї BTS до іншої, які контролюються одним BSC;
- переключення виклику здійснюється між BTS, які контролюються різними BSC, але ці BSC включені до одного MSC;
- переключення виклику здійснюється між BTS, які контролюються різними BSC, причому ці BSC підключені в різні MSC.
У першому випадку після прийняття рішення про переключення виклику BSC підключає тракт до «нової» BTS (BSC – BTS) і резервує ДКК. Далі BSC передає вказівку MS про переключення на новий канал, старий канал звільнюється.
Дана ситуація не вимагає передачі інформації про виконані дії в MSC.
Протокол організації естафетної передачі виклику в зоні обслуговування одного BSC показаний на рис. 3.10.
Рисунок 3.10 – Процес естафетної передачі виклику в зоні обслуговування однієї BSC
Перерва в телефонній розмові у процесі естафетної передачі управління не перевищує секунди і залишається практично непомітною для абонентів.
Як було вказано вище, у другому випадку переключення виклику здійснюється між BTS, які контролюються різними BSC, але ці BSC підключені до одного MSC.
У цьому випадку BSC, у зоні дії якого перебуває MS, самостійно не може здійснити переключення канали до «нової» BTS, тому він звертається до MSC. MSC передає запит на перемикання виклику тому BSC, що контролює «нову» BTS. Після цього підключається тракт MSC – BSC – BTS і резервується ДКК, a MS отримує сигнал (команду) на перехід на новий канал вказаного номера. Старий тракт руйнується.
У третьому випадку переключення виклику здійснюється між BTS, які контролюються різними BSC, причому ці BSC включені в різні MSC.
MSC, в зоні обслуговування якого перебувала MS, називають обслуговуючим, a MSC, в зону обслуговування якого перемістилася MS, – цільовим . Отримавши запит про переключення виклику від BSC, що обслуговує, MSC звертається до цільового MSC з повідомленням на переключення каналу ДКК.
На цільовому MSC встановлюється тракт MSC-BSC-BTS і резервується ДКК. Про підключення тракту цільовий MSC інформує обслуговуючий MSC. Після прийому підтвердження і встановлення тракту між MSC з MSC, що обслуговує, передається команда на MS про перехід на новий користувальницький канал.
Дата добавления: 2016-07-11; просмотров: 2031;