Протокол організації вихідних і вхідних викликів у мережах стандарту GSM
Процеси організації викликів, естафетної передачі управління АС, роумінгу в стандарті GSM засновані на загальних і раніше розглянутих організації зазначених видів з'єднань.
Розглянемо протокол організації вихідного виклику.
Мобільна станція (MS) перебуває в черговому режимі. При вихідному виклику від MS абонент спочатку має набрати весь номер абонента, якого викликає, і тільки після цього починається процес встановлення з'єднання. Такий підхід дозволяє виключити можливі помилки в процесі набору номера, тому що приблизно 20% викликів у мережах телефонного зв‘язку загального користування не закінчуються розмовою через помилки абонента в наборі номера. Крім того, це дозволяє скоротити час, який втрачається на передачу цифр номера в MSC.
Дії по встановленню з'єднання починаються з натискання клавіші, що ініціює виклик. MS при цьому передає повідомлення до BTS і, відповідно на BSC через канал випадкового доступу RACH (Random Access CHannel) – запитує виділений закріплений канал управління SDCCH (Standalone Dedicated Control CHannel) для встановлення зв'язку. Контролер базової станції BSC через канал дозволу доступу AGCH (Access Grant CHannel) призначає канал SDCCH. Далі мобільна станція через канал SDCCH проводить аутентифікацію і видає запит на виклик (з номером абонента, який викликається). У свою чергу центр комутації MSC видає команду в контролер базової станції BSC на призначення каналу трафіка TCH (Traffic CHannel) та передає номер абонента, який викликається, у стаціонарну телефонну мережу загального користування PSTN (Public Switched Telephone Network). Протокол організації вихідного виклику абонента мережі загального користування (ТМЗК) зображений на рис. 3.7.
Рисунок 3.7 – Протокол організації вихідного виклику
Процес організації вхідного виклику розглянемо для варіанта, коли абонентом, який викликає, є абонент стаціонарної ТМЗК. Цей абонент набирає номер абонента, якого викликає. ТМЗК забезпечує з'єднання з MSC, що має вихід на ТМЗК, і передає йому номер абонента, якого викликають. В MSC аналізується номер MS, яка викликається, і визначається BTS, у зоні обслуговування якої перебуває MS. Протокол організації вхідного виклику показаний на рис. 3.8.
Рисунок 3.8 – Протокол організації вхідного виклику
Після визначення BTS MSC передає команду на пошук MS. BTS передає віщальну адресу MS. Отримавши адресоване їй повідомлення, MS відразу ж відповідає. Далі MSC призначає двосторонній користувальницький канал (ДКК) і передає вказівку MS на підключення до нього. Абоненту посилається сигнал виклику, після відповіді якого організується наскрізний розмовний канал.
Дата добавления: 2016-07-11; просмотров: 2095;