Визначення тривалості робіт


Оцінка тривалості робіт це процес аналізу інформації про роботи проекту і подальшого визначення їх тривалості. Оцінка тривалості операцій – це одна з найважливіших, і в той же час проблемна процедура.

Способи оцінки тривалості робіт:

· Експертні оцінки

· Оцінки по аналогах

· Оцінки на базі об'ємів робіт

 

Одним з найдостовірніших способів оцінки є, безумовно, спосіб на базі об'ємів робіт. Цей спосіб полягає в розрахунку тривалості виходячи з відомого об'єму робіт і продуктивності призначених на цей об'єм роботи ресурсів. Причому має значення робота управляючого ресурсу. Проте далеко не всі програмні комплекси для управління проектами підтримують цей спосіб.

 

 

7.3. План реалізації проекту і його календарне планування

 

Після визначення життєздатності проекту розробляється план реалізації проекту. Плануванню підлягають усі види робіт, виконуваних у процесі реалізації проекту: проектування об'єктів проекту, виконання СМР, закупівля технологій, матеріалів і устаткування, здача готових об'єктів замовникові. Планування здійснюється на всіх стадіях реалізації проекту з деталізацією на кожній фазі.

 

План реалізації проекту

Зміст плану реалізації проекту залежить від самого проекту, у тому числі від його типу, місця розташування і т.д. Так план по реалізації великого промислового об'єкта включає:

- основні цілі проекту;

- фінансовий план проекту;

- план висновку субкотрактів;

- функціональний план проекту;

- аналіз факторів виконання проектів;

- додаток до плану проекту.

1. Основні цілі проекту визначаються виходячи з його концепції. Правильно обрана ціль з урахуванням інтересів всіх учасників гарантує успіх проекту. Кожен учасник - замовник, підрядчик і інші в процесі реалізації проекту мають свої мети, що повинні бути взаємозалежні головною метою.

2. Фінансовий план проекту визначає життєдіяльність проекту і є його розділом. У ньому закріплюються погоджені оптимальні рівні (частки) інвестицій кожного інвестора й умови фінансування.

3. План висновку субконтрактів (контрактів) складається в спільній стратегії учасників проекту, за допомогою якої взаємно вказуються їхні виробничі цілі.

Розробка такого плану починається з визначення задач, обов'язків та відповідальності організацій і окремих служб замовника, генпідрядника, субпідрядника, постачальників і інших сторін.

Визначаються задачі кожного учасника та їхня взаємозалежність. Так задачі субпідрядника взаємно погоджуються з задачами постачальників і інших учасників, задачі субпідрядника погоджуються з задачами генпідрядника, а генпідрядника з задачами замовниками.

Кожним учасником розробляється план виконання контракту відповідно до викладених задач і основною метою по реалізації проекту, визначаються послідовність і терміни, призначаються відповідальні особи за підготовку і висновок контракту.

4. Функціональний план проекту визначає структуру кожного функціонального етапу робіт, терміни їхнього виконання й особливості.

До функціональних етапів відносяться: проектування, матеріально-технічне забезпечення, будівництво, контроль якості, здача проекту (об'єкта) в експлуатацію і його освоєння.

Функціональний план проекту включає:

- генеральний календарний план (графік) проекту;

- календарний план (графік) робіт (короткостроковий);

- функціональні плани робіт.

Генеральним календарним планом проекту плануються терміни початку і завершення робіт з функціональних комплексів, підкомплексами і т.д., визначаються терміни початку випуску продукції, терміни постачань матеріалів устаткування, будівництво, проектування і т.д.

Календарний план робіт складається на окремі функціональні цільові етапи з урахуванням здачі проекту в експлуатацію. Кожен функціональний етап повинний здійснюватися у визначений проміжок часу.

Функціональні плани робіт являють собою системи розроблювальних заходів з конкретними технічними й управлінськими рішеннями, зв'язаними з особливостями виконання етапів робіт.

5. Аналіз факторів виконання проектів призначений для визначення недоліків у планованих попередніх рішеннях і розробки заходів для усунення цих недоліків, що сприяють виконанню проекту.

6. Додатками до плану проекту можуть бути різні інформаційні матеріали, характеристики проектованих будинків і споруджень, контрактна документація, аналіз життєздатності проекту і т.д.

План реалізації проекту не повинен бути застиглим, догматичним і в процесі виконання може переглядатися. План переглядається в основному для запобігання термінів збільшення його реалізації і витрат, що передбачалися в первісних планах.

 

7.3.2 Календарне планування робіт із проекту

Календарне планування при реалізації проекту застосовується на етапах проектування, матеріально-технічного забезпечення, при будівництві, контролі якості і т.д.

У ході реалізації проекту застосовуються різні календарні графіки, що класифікуються по наступних напрямках:

За рівнем планування: календарні плани проекту (розробляються до висновку контрактів), функціональні календарні плани робіт.

По термінах і часові планування: перспективні графіки, графіки реалізації проекту (початку і закінчення робіт), річні і квартальні графіки, щомісячні, декадні або тижнево-добові, змінні.

За формою представлення: лінійні горизонтальні графіки, циклограми, сіткові графіки, дерево цілей, діаграми, гістограми і т.д.

По типах робіт: проектно-конструкторські роботи, матеріально-технічне постачання, будівництво, введення проекту в експлуатацію і його освоєння і т.д.

Перспективні плани розробляються простими логічними мережними діаграмами, стовпчиковими діаграмами, переліками перспективного типу і т.д.

Функціональні календарні графіки робіт складаються на окремі вузли, під вузли великого проекту і розглядаються як мініпроекты. Це відноситься до графік заявок, постачань, монтажу, передачі устаткування в налагодження, контролю ходу виконання робіт і т.д.

Для календарного планування робіт застосовуються наступні моделі: графіки Ганта, циклограма Будникова і сіткові графіки з визначенням критичного шляху.

Лінійні горизонтальні графіки наочні, але по них важко оцінити вузькі місця, фактично виконані роботи, причини зривів, вони не погоджують супровідні роботи, постачання і т.д.

Сіткові графіки забезпечують взаємозв'язок і послідовність робіт, визначають вузькі місця (критичний шлях), можуть бути швидко оптимизовані. Застосування тієї або іншої моделі залежить від рівня керівництва керування в ході реалізації проекту.

Кожна робота в графіку характеризується її найменуванням, кількістю і термінами виконання робіт, необхідними ресурсами, відповідальним виконавцем.

Час тривалості кожної роботи визначається статистичними даними аналогічної роботи з урахуванням застосування діючих нормативів.

Особливу увагу при складанні графіків варто звертати на технологічну послідовність виконуваних робіт, а також передбачати резерв часу для учасників проекту.

Розглянемо склад функціональних календарних планів робіт з темпів робіт для промислового об'єкта.

1. Календарний план проектно-конструкторських робіт визначається:

- складом комплекту робочих креслень і специфікацій відповідно до ДБН А.2.2-3-97, а також установленням термінів їхньої розробки, у тому числі: генплан і транспорт, технологічна частина, будівельна частина, організація будівництва;

- складом і термінами виконання робіт з постачань, будівництву і виробництву і т.д.

2. Календарний план матеріально-технічного постачання представляє деталізований список постачання устаткування і матеріалів з термінами їхнього постачання.

Підготовка такого календарного плану включає:

- списки потенційних постачальників;

- перелік запропонованих цін;

- проведення тендерів з постачальниками;

- напрямок документів постачальникам;

- виготовлення устаткування;

- доставка устаткування і матеріалів.

Календарні плани постачальників повинні бути узгоджені з календарними планами матеріально-технічного забезпечення.

3. Календарні плани будівництва є продовженням елементів календарних планів проектно-конструкторських і матеріально-технічного забезпечення.

На стадії проекту організації будівництва розробляється календарний план будівництва, у якому визначаються терміни і черговість будівництва основних і допоміжних об'єктів, технологічних вузлів і етапів, пускових або містобудівних комплексів з розподілом капітальних вкладень і обсягів СМР по будинках і спорудженням, і періодам будівництва.

На цій стадії окремо розробляється календарний план підготовчого періоду.

На стадії проекту виробництва робіт розробляються:

- календарний графік виробництва робіт;

- графіки надходження на об'єкт будівельних конструкцій, виробів, матеріалів і устаткування;

- графік руху робочих кадрів і механізмів.

4. Календарний план введення в експлуатацію й освоєння проекту розробляється замовником. Він включає наступні роботи:

- підготовку інструкцій із запуску керування й експлуатації устаткування;

- забезпечення послугами підсобних виробництв, придбання і доставка необхідної сировини і матеріалів;

- розробку пуско-налагоджених технологічних процесів;

- підготовку кадрів для роботи на устаткуванні.

Розроблені календарні плани на всіх етапах дозволяють установити ретельний контроль за реалізацією проекту, сприяють своєчасному внесенню корективів при виникаючих збоях.

 

 



Дата добавления: 2021-12-14; просмотров: 336;


Поиск по сайту:

Воспользовавшись поиском можно найти нужную информацию на сайте.

Поделитесь с друзьями:

Считаете данную информацию полезной, тогда расскажите друзьям в соц. сетях.
Poznayka.org - Познайка.Орг - 2016-2024 год. Материал предоставляется для ознакомительных и учебных целей.
Генерация страницы за: 0.014 сек.