ПРИНЦИПИ ОРГАНІЗАЦІЇ, МЕТОДИ ТА ВИДИ ТО.


 

Обсяги і періодичність виконання заходів ТО регламентується спеціальними інструкціями, керівництвами і положеннями з настройки та експлуатації обладнання кінцевих станцій, групових і лінійних трактів різних СП.

Періодичність заходів з ТО визначається складністю СП, прийнятою стратегією і методами ТО і назначаються за трьома принципами:

1. Календарний принцип, при якому заходи ТО призначаються через визначений час (день, неділя, місяць, квартал, півріччя, рік) незалежно від напрацювання. Заходи , що проводять за цим принципом мають назву-профілактичне обслуговування, під яким розуміють комплекс заходів, направлених на попередження відмов обладнання СП, каналів і трактів, подовження часу їх безвідмовної роботи. Профілактичне обслуговування буває щоденним, недільним, місячним, сезонним і ін., і йому відповідає профілактичний метод ТО.

2. Часовий принцип, при якому роботи з ТО проводяться після досягнення обладнання СП заданої в НТД наробки в часах. Роботи з ТО які проводять за цим принципом називають регламентними роботами.

3. Комбінований або змішаний, принцип ТО (регламентно-профілактичні роботи).

 

ОЦІНКА ЯКОСТІ ТО ОБЛАДНАННЯ.

У зв’язку зі складністю процесу ТО і великої кількості факторів, що впливають на цей процес, оцінити якість ТО за допомогою лише одного критерію неможливо. Тому для повної та всебічної оцінки якості проведення ТО використовують декілька критеріїв. Кожен з них характеризує одну із сторін цього складного процесу. Для повної і всебічної оцінки якості ТО необхідно користуватися усіма критеріями.

Для оцінки якості ТО обладнання СП використовують наступні критерії:

- ефективність обслуговування;

- коефіцієнт ефективності обслуговування;

- вартість ТО;

- Коефіцієнт технічного використання;

- Коефіцієнт вартості експлуатації;

- Коефіцієнт перебування (простою) на обслуговуванні;

- Середня тривалість ТО;

 

 

ІІ. ХАРАКТЕРИСТИКИ КРИТЕРІЇВ ЯКОСТІ ТЕХНІЧНОГО

ОБСЛУГОВУВАННЯ

У другому питанні розглянемо перераховані критерії.

Ефективність обслуговування.

, де (1)

Т0ТО – напрацювання на відмову обслуговує мої системи.

Т0 – напрацювання на відмову не обслуговує мої системи

Як видно з формули (1) ефективність обслуговування кількісно показує ступінь за рахунок проведення на ній робіт з ТО.

Ефективність обслуговування також можливо характеризувати з точки зору кількості попереджених під час його проведення відмов

(2)

Коефіцієнт ефективності ТО

Із сказаного раніше видно що підвищення напрацювання на відмову в обслуговує мої апаратурі обумовлено своєчасним попередженням відмов, які б могли з’явитися в ній під час роботи.

Тому оцінку ефективності ТО можливо характеризувати більш простим критерієм – коефіцієнтом ефективності ТО.

Коефіцієнтом ефективності ТО називають відношення кількості відмов, виявлених у процесі обслуговування, до повного числа відмов, зареєстрованих в процесі експлуатації.

Вартісні показники ТО визначаються слідую чим чином

1.Середня вартість ТО (4)

де СТО – вартість проведення і – го ТО;

Стотзі + Сзі + Сші ; (5),

Де Стзі – вартість трудовитрат на проведення ТО даного виду;

Сзі, Сші – вартість відповідно запасних елементів і матеріалів документами, що діють в галузі зв’язку.

2.Середня сумарна вартість ТО

коефіцієнт перебування (простою ) на обслуговуванні. Цей коефіцієнт показує, яку частину від загального часу існування системи вона простоює на ТО. ,де

- сумарний час на ТО в продовж деякого календарного часу.

Тк – календарний час

Ця характеристика хоча і є не основною, але може бути використана для порівняльної оцінки якості різних систем ТО

 

ОСНОВНІ ПОНЯТТЯ І ВИЗНАЧЕННЯ( контролю технічного стану).

Характерною рисою сучасної техніки СП э стрімке ускладнення нової техніки, яке здійснюється в основному за рахунок збільшення кількості елементів. Це в свою чергу знижує надійність СП в цілому.

У комплексі заходів, спрямованих на підвищення надійності СП, важливу роль грає система збору і обробки даних про технічний стан системи в цілому і відмови їх елементів.

Існуюча система ТО і утримання каналів і трактів СП включає до себе настроювальні, контрольні і профілактичні вимірювання, кожне з яких має визначений обсяг і за відповідної глибини контролю характеризується більшою чи меншою достовірністю.

Контроль дає можливість визначити технічний стан СП, вірність передавання і обробки інформації, місце несправності, передбачати працездатність СП у майбутньому.

Інформація, отримана під час контролю, дозволяє допускати до роботи тільки справні СП та виконувати необхідні ремонтні роботи з об’єктами що відмовили.

Складовою частиною процесу контролю є вимірювання контролюючих параметрів.

Вимірювання – це процес встановлення відповідності між станом об’єкту контролю та завчасно заданою нормою на його параметри і характеристики.

Контроль – складається з вимірювання параметрів і прийняття рішення за результатами вимірювань.

Контролюючі параметри - якісні та кількісні характеристики об’єктів які визначаються шляхом вимірювань і використовують для оцінки їх технічного стану.

Система контролю – це комплекс апаратних і програмних засобів, який, виконуючи певні фізичні операції, реалізує автоматичний процес оцінки технічного стану ОК.

Послідовність операції процесу контролю має назву алгоритму контролю. Об’єкти контролю зазвичай характеризуються алгоритмом функціонування і контролю – придатністю.



Дата добавления: 2021-11-16; просмотров: 379;


Поиск по сайту:

Воспользовавшись поиском можно найти нужную информацию на сайте.

Поделитесь с друзьями:

Считаете данную информацию полезной, тогда расскажите друзьям в соц. сетях.
Poznayka.org - Познайка.Орг - 2016-2024 год. Материал предоставляется для ознакомительных и учебных целей.
Генерация страницы за: 0.01 сек.