Доцільність проведення технічного обслуговування
Ціллю ТОобладнання СП є покращення показників їх експлуатаційної надійності (безвідмовність, довговічність, зберігаємість) шляхом попередження відмов і несправностей, які могли б за відсутності обслуговування виникнути в процесі використання засобів зв’язку за призначенням. Доцільність заходів ТО і вибір найбільш ефективної системи їх проведення визначаються перед усим об’єктивними закономірностями виникнення відмов в експлуатуємих об’єктах .Накопичення відомостей про ці закономірності, окрім отриманих даних про кількісні показники надійності СП має своїм завданням уточнення змісту і періодичності виконання операцій ТО.
З точки зору ефективності ТО відмови обладнання СП можуть бути розділені на ті що можливо попередити і на ті що не попереджаються. До перших відносяться поступові відмови ,появі яких передує спостерігаєма зміна якого-небудь параметру апаратури або окремих її елементів. Такого роду параметрами можуть бути не тільки електричні характеристики, які оцінюються інструментальними методами, але і показники, що безпосередньо сприймаються органами відчуття людини-оператора: зміна кольору корпусів елементів внаслідок перегріву, поява нагару на контактах, ступінь зносу деталей електромеханічних пристроїв, деформація елементів конструкції, поява тріщин та ознак старіння ізоляційних матеріалів і т.і. Також відмовами, що належать до першої групи можливо рахувати і раптові відмови тих елементів, для яких статистичним шляхом встановлені закономірності виникнення відмов і є можливість попередження основної маси відмов шляхом своєчасної заміни або регулювання елементів. Такий спосіб попередження відмов має місце, наприклад, при масовій заміні електровакуумних приладів, що відпрацювали визначений час, в деяких типах об’єктів.
В результаті проведення заходів ТО виключається деяка доля відмов і зростає напрацювання на відмову апаратури. Найбільш істотним і простим показником ефективності ТО є відношення, яке показує, в скільки раз більше напрацювання на відмову То то апаратури, на якій регулярно проводиться ТО, в порівнянні з напрацюванням на відмову То апаратури, що експлуатується без проведення ТО
Ето=То то/ То (1.1)
При практичному обрахуванні цього показника виникає ускладнення у визначенні величини То,т.я. для припинення всякого ТО. Більш придатним з цієї точки зору є інший показник який має назву коефіцієнта ефективності ТО:
Ке то=Rn|Rn+R,де
Rn-кількість відмов, попереджених в процесі ТО за деякий час експлуатації;
R-кількість відмов, що виникли ,незважаючи на проведення ТО;
Величина Rn орієнтовно визначається за результатами проведення ТО шляхом підрахунку кількості замінених і відрегульованих елементів,які з імовірністю, близькою до одиниці, відмовили б у період, що передує проведенню наступного ТО.
Дата добавления: 2021-11-16; просмотров: 329;