ЦІЛЬ І ЗАВДАННЯ ВИМІРЮВАНЬ


Висока якість передавання сигналів, зведення до мінімуму впливу на них різного виду перешкод та спотворень забезпечується дотриманням норм, встановлених на електричні параметри каналів і трактів та характеристики обладнання СП.

Основна роль при цьому відводиться електричним вимірюванням, які здійснюються за допомогою технічних засобів, що мають нормовані метрологічні властивості і які забезпечують визначення чисельного значення контролює мого параметру.

Вимірювання проводиться за метою встановлення відповідності електричних характеристик і параметрів очікуваним або допустимим значенням, проведення налагоджувальних робіт, дослідження статистичних особливостей передаваємих сигналів, трактів і каналів для оцінки вимог до якості передачі.

Електричні характеристики і параметри СП, і каналів та трактів повинні відповідають нормам. Останні підрозділяються на налагоджувальні та експлуатаційні.

Налагоджувальні норми забезпечуються при початковому налагоджувані (настройці) каналів і трактів, а також під час про профілактичного настроювання у процесі експлуатації. Вимірювання що виконують при цьому назву – настрою вальні.

З плином часу під впливом дестабілізуючих факторів відбувається зниження якості функціонування СП каналів та трактів, яка на кінець може стати недопустимо низькою. Тому в процесі експлуатації проводяться контрольні (профілактичні ) вимірювання, результати яких порівнюють з менш жорсткими, чим настрою вальні, експлуатаційними нормами, такими ща відповідають задовільній якості і розрахованими на час між профілактичними настроюваннями. Ці норми повинні виконуватися в любий час.

Після монтажу станційних та лінійних споруд СП проведення усього комплексу робіт з настройки, виконується паспортизація СП. Відхилення параметрів і характеристик обладнання СП, каналів і трактів від номінальних значень повинні бути при цьому мінімальними і визначаються установочними нормами.

Як правило, ці норми регламентуються організацією, що здійснює настройку, і вказуються в технологічних інструкціях з настройки даної СП, складених відповідними монтажно – вимірювальними організаціями та виробниками відповідного обладнання. Встановлені при цьому значення характеристик та параметрів заносяться до технічних (електричних) паспортів.

Електричні паспорти на обладнання СП, канали і тракти служать основанням для прийому СП в експлуатацію. Процес прийому полягає в проведені контрольних приймально – здавальних робіт вимірювань, які виконуються зазвичай у повному обсязі.

Вихід експлуатаційних норм за межі, встановлені НТД, свідчать про необхідність проведення настройки, після закінчення якої параметри знову повинні задовольняти настрою вальним нормам.

Настрою вальні вимірювання можуть бути плановими або регламентованимиі, як правило, виконуються за обмеженою кількістю параметрів: залишковому загасанню, сумарним рівнем перешкод і т.п.. Проте в процесі експлуатації можливі відмови або зниження якості функціонування, при яких необхідно проводити вимірювання з метою локалізації місця відмови і визначення її характеру. Такі позапланові вимірювання є складовою частиною ремонто – відновлюваних робіт, в які, крім того (на заключному стані ), можуть входити як настрою вальні вимірювання. При організації вимірювань важливо враховувати, що параметри і характеристики СП, каналів і трактів діляться на основні, додаткові та факультативні.

До основних належать ті, виконуємість яких підтверджено досвідом, а їх досягнення забезпечує високу якість передачі інформації, яка передбачена при розробці даної СП проектуванні конкретної магістралі. Як правило, норми на ці параметри відповідають рекомендації МККТТ або навіть перевищують їх.

До додаткових параметрів належать такі, контроль яких необхідний при передаванні специфічних видів повідомлень або використанні спеціальних лінійних трактів, параметри яких відрізняються від параметрів типових трактів. Як основні так і додаткові – можуть бути факультативними, а саме такими, нрми на які уточнюються. Вимірювання Ф.П. проводиться з метою аналізу і накопичення даних.

Вимірювання на СП повинні проводиться за можливості без закриття зв’язків. Вимірювання, для яких необхідне закриття зв’язків, повинні бути мінімальними, а час на їх проведення повинен співпадати з часом найменшого навантаження. А іноді необхідно створювати обхідні шляхи.



Дата добавления: 2021-11-16; просмотров: 351;


Поиск по сайту:

Воспользовавшись поиском можно найти нужную информацию на сайте.

Поделитесь с друзьями:

Считаете данную информацию полезной, тогда расскажите друзьям в соц. сетях.
Poznayka.org - Познайка.Орг - 2016-2024 год. Материал предоставляется для ознакомительных и учебных целей.
Генерация страницы за: 0.008 сек.