Фактори, що впливають на технічний стан техніки зв’язку
Досвід експлуатації обладнання СП та проведені наукові дослідження дозволяють виділити основні фактори, які здійснюють найбільш помітний вплив на технічний стан і надійність обладнання в процесі експлуатації.
Всі експлуатаційні фактори можливо розділити на дві групи (мал.1.1)
|
| ||||
Об’єктивний характер походження тих чи інших факторів зовсім не означає невідповідності їх шкідливого впливу на обладнання СП. За доброї організації технічної експлуатації та вміли діях обслуговуйочого персоналу шкідливі впливи об’єктивних факторів будуть значно послаблені, а можливі їх наслідки своєчасно усунені.
Запропоновану класифікацію експлуатаційних факторів у вигляді розподілу їх за групами необхідно вважати умовною, тому що між групами факторів і між окремими факторами в межах групи існує взаємозв’язок. Так, наприклад вплив зовнішнього середовища в значній мірі визначається умовами використання, а сутність впливу факторів обох груп залежить від організації технічної експлуатації і дії обслуги.
Біль того, деякі фактори можливо з однаковим правом віднести до тої чи іншої групи. Шкідлива дія пилу віднесена до впливу зовнішнього середовища, але якщо мати на увазі експлуатацію СП в погано обладнаних приміщеннях то цей фактор з повним правом можливо було б віднести до факторів, дія яких визначається головним чином умовами роботи обладнання СП.
Розділ на групи корисний тим, що дозволяє визначити різні напрямки організаційно-технічної діяльності з забезпечення справності і підвищенню надійності обладнання СП. Розглянемо деякі експлуатаційні фактори .
1) Вплив зовнішнього середовища.
Під впливом зовнішнього середовища будемо розуміти вплив на технічний стан обладнання кліматичних умов і пов’язаних з ними метеорологічних елементів: температури і вологості повітря, сонячної радіації, атмосферного тиску, опадів та інше. До зовнішніх факторів відносять також біологічі фактори: вплив грибкових утворень, дія комах та гризунів.
2) Вплив умов роботи.
Сутність впливу деяких факторів на засоби зв’язку у найбільшій мірі визначається специфікою умов, в яких дані засоби використовуються за призначенням.
До режиму використання можливо віднести конкретні для кожного виробу умовми експлуатації,інтенсивність роботи, особливості використання, пов’язані з призначенням.
Від режиму використання залежить знос і старіння засобів зв’язку та їх елементів.
3) Оргаеізація технічної експлуатації.
За чіткої організації технічної експлуатації можуть бути практично повністю усунені наслідки шкідливого впливу на засоби зв’язку ЗС і тяжких умов роботи.
4) Вплив обслуговуючого персоналу.
На протязі всього часу експлуатації засоби зв’язку знаходяться під наглядом обслуговуючого персоналу, який забезпечує їх використання за призначенням і який відповідає за їх справний стан. Практичні дії людей з оперативного обслуговування засобів зв’язку, з виконання операцій ремонту і профілактики здійснюють безпосередній і вирішальний вплив на стан обладнання СГ.
Дата добавления: 2021-11-16; просмотров: 348;