Життєвий цикл продукції.


Під життєвим циклом продукту (ЖЦП) розуміють особливості його реалізації і просування на ринку з моменту надходження до його зняття з виробництва або реалізації. Концепція ЖЦП базується на таких принципах:

· існування продукту має часові обмеження;

· в процесі реалізації продукт проходить різні стадії, на кожній з яких для виробника або продавця виникають свої проблеми, які необхідно вирішувати;

· рівень рентабельності виробництва і збуту продукції змінюється на різних етапах життєвого циклу; на різних стадіях ЖЦП вимагаються різні підходи до організації збуту, виробничих проблем, цінової і фінансової політики фірми.

Виділяють наступні етапи ЖЦТ:

1) розробка товару;

2) виведення (впровадження) на ринок;

3) зростання попиту;

4) насичення ринку (зрілість);

5) спад попиту.

Впровадження - період появи товару на ринку і поступового збільшення обсягу продажу. Прибуток відсутній, тому що виручка не покриває суму постійних та змінних витрат, а ціна є мінімально можлива з метою стимулювання попиту. Така тактика називається "тактикою проникнення на ринок". У випадку, коли фірма випереджає конкурентів, а товар захищений патентами, ціна може бути високою, тобто використовується тактика "зняття вершків". Це дозволяє скоротити час упровадження товару.

Зростання період визнання товару і швидкого наростання обсягів продажу.Це дає можливість отримувати відносно невеликі прибутки, які поступово збільшуються протягом цього етапу. Іде процес розширення ринку, пошук нових каналів збуту.

Зрілість період, коли темпи зростання обсягів продажу сповільнюються й стабілізуються. Посилюється конкуренція, що вимагає цінових та нецінових методів захисту й збереження позицій на ринку.

Після деякого періоду отримання максимальних прибутків, їх величина дещо зменшується. Виникають затримки у збуті, ціна на товар знижується. Застосовуються активні дії по стимулюванню збуту, пошуку й залученню більш містких каналів збуту.

Спад — період занепаду. Збут спадає до досить низького рівня, що спричиняє стрімке падіння прибутку. Спроби зниження ціни не дають відчутних результатів і змін у тенденції обсягів продажу. У міру спаду обсягів продажу й прибутків, Фірми кидають ринок або розпочинають впровадження на ринок нового товару з іншим життєвим циклом.

 



Дата добавления: 2021-09-25; просмотров: 267;


Поиск по сайту:

Воспользовавшись поиском можно найти нужную информацию на сайте.

Поделитесь с друзьями:

Считаете данную информацию полезной, тогда расскажите друзьям в соц. сетях.
Poznayka.org - Познайка.Орг - 2016-2024 год. Материал предоставляется для ознакомительных и учебных целей.
Генерация страницы за: 0.006 сек.