Поняття раптової смерті. Особливості дослідження трупів раптово померлих осіб.


Судово-медичному дослідженню підлягають трупи по­мерлих не тільки насильною, а й ненасильною смертю.

Ненасильна смерть за родом є раптовою (наглою). На відміну від насильної смерті вона завжди настає внаслідок будь-яких хвороб: органів кровообігу, центральної нерво­вої, дихальної, травної, сечостатевої систем, а також у період вагітності та під час пологів. За темпом умирання розрізняють смерть, яка настає раптово і миттєво. За виз­наченням ВООЗ, раптовою слід вважати таку смерть, яка настає несподівано, протягом 6 год. у практично здорової людини абоу хворого, який був у задовільному стані. Тобто раптово вмерти може і хвора людина в разі загострення перебігу хвороби, і практично здорова, хвороба якої була невідома. У цих випадках смерть є несподіваною (рапто­вою).

Раптова смерть має такі ознаки. 1. Усі хвороби, які призводять до смерті, мають прихо­ваний або нетиповий перебіг. Людина не звертає певної уваги на незначні клінічні симптоми хвороби і вважає себе цілком здоровою. Що до хворого, то його стан перед смертю не викликає занепокоєння. 2. Настає протягом кількох хвилин або годин і тому є несподіваною (раптовою) для оточення. 3. Може настати за будь-яких обставин і умов — у квартирі, на робочому місці, на вулиці, в транспорті.

Часом обставини її невідомі і тому раптова смерть завжди підозріла на насильну.

Особливо часто підозра на насильну смерть виникає у випадках, коли раптова смерть збігається за часом із прий­манням лікарських засобів або страв, при контакті помер­лого з отруйними речовинами на виробництві, коли на трупі виявляють тілесні пошкодження та коли смерть на­стає одночасно з механічним травмуванням.

Враховуючи те, що обставини раптової смерті невідомі і вона підозріла на насильну, трупи таких померлих підля­гають обов'язковому судово-медичному дослідженню. Під час розтину трупа потрібно виключити ознаки насильної смерті, встановити її причину, танатогенез і вплив певних чинників навколишнього середовища на її настання.

Іноді раптова смерть може настати внаслідок загострен­ня перебігу хвороби, діагноз якої був відомий лікарю. При цьому лікар певний час спостерігав хворого і дані про динаміку розвитку хвороби відмічав у картці амбулаторно­го або стаціонарного хворого.

Проте, якщо смерть настає при відсутності рідних або знайомих, а характер хвороби і стан здоров'я до смерті лікарю, який оглядає труп і констатує смерть, невідомі, труп обов'язково підлягає судово-медичному дослідженню.

Таким чином, раптовою вважають смерть, яка настала миттєво або швидко, серед уявного здоров'я людини, коли її хвороба перебігала приховано для оточуючих, або стан хворого був задовільним.

 



Дата добавления: 2016-06-05; просмотров: 2810;


Поиск по сайту:

Воспользовавшись поиском можно найти нужную информацию на сайте.

Поделитесь с друзьями:

Считаете данную информацию полезной, тогда расскажите друзьям в соц. сетях.
Poznayka.org - Познайка.Орг - 2016-2024 год. Материал предоставляется для ознакомительных и учебных целей.
Генерация страницы за: 0.008 сек.