Контроль під час надання дозвільних документів
Під час здійснення експертиз, пов’язаних із прийняттям рішень про надання дозвільних документів, здійснюються чисельні операції з конкретних питань державного експортного контролю. За змістом операцій контроль під час надання дозвільних документів можливо розподілити на етапи:
загального розгляду документів;
контролю щодо дотримання міжнародних зобов’язань;
“загальних” експертиз у галузі державного експортного контролю.
Етап загального розгляду документів об’єднує як формальні операції контролю, наприклад перевірки повноти та достатності наданих суб’єктом документів, так і операції контролю, пов’язані із визначенням правового статусу експортера, імпортера, посередників, кінцевого споживача, а також правового статусу товарів, що є об’єктом конкретної міжнародної передачі. За підсумками загального розгляду документів готуються відповідні пропозиції щодо можливих процедур наступного розгляду заяви суб’єкта.
На цьому етапі здійснюються контроль та перевірки, пов’язані із визначенням таких важливих показників, як: відповідності обсягу та змісту наданих суб’єктом документів вимогам нормативних актів; можливої наявності суб’єктів, що згадані у документах, у переліках порушників правил експортного контролю; достатності документів про гарантії та їх повноти; відсутності заборон щодо експорту чи реекспорту зазначених суб’єктом товарів, тощо.
Етап контролю щодо дотримання міжнародних зобов’язань є досить важливим етапом у процесі прийняття рішень про надання дозвільних документів. Саме на цьому етапі визначається статус конкретної міжнародної передачі товарів з точки зору міжнародних зобов’язань України та визначаються можливі процедури прийняття рішення з врахуванням міжнародних зобов’язань.
На цьому етапі здійснюються контроль та перевірка, пов’язані із: віднесенням визначених у заяві товарів до відповідного міжнародного режиму контролю; наявності обмежень на постачання товарів до визначеної держави; необхідності проведення міжнародних консультації для прийняття узгодженого рішення; достатності зобов’язань та гарантії, виходячи з вимог конкретного міжнародного режиму експортного контролю, тощо.
Етап “загальних” експертиз у галузі державного експортного контролю є головним та вирішальним у системі експортного контролю. Саме на цьому етапі враховуються підсумки контролю, що зроблені на попередніх етапах, визначається і виконується остаточна процедура підготовки рішення відносно заяви суб’єкта та готується рішення про надання дозвільного документа.
На цьому етапі здійснюються контроль та перевірки: реєстрації суб’єкта у Держекспортконтролі; контроль класифікації та ідентифікації товарів; контроль щодо врахування наявних обмежень на міжнародну передачу, виходячи з статусу експортера, імпортера, посередника та кінцевого споживача; контроль щодо врахування інформації інших державних органів відносно конкретної міжнародної передачі тощо.
Дата добавления: 2016-07-27; просмотров: 1565;