Контроль за проведенням переговорів
Під час пошуку іноземних замовників суб’єкти проводять переговори, що пов’язані із здійсненням маркетингових досліджень ринків збуту, а також проводять відповідні переговори з суб’єктами господарської діяльності інших держав, метою яких є:
визначення намірів сторін щодо експорту або імпорту товарів (у тому числі послуг та технологій);
визначення видів товарів, їх цінових, технічних та якісних показників, а також можливості та умови здійснення їх експорту або імпорту за визначеними умовами;
укладання зовнішньоекономічних договорів (контрактів) щодо експорту або імпорту товарів.
Встановлення контролю за проведенням переговорів є превентивною мірою, завдяки якою держава контролює випадки, коли є загроза порушення міжнародних зобов’язань прийнятих Україною. До сфери експортного контролю належить встановлення державного контролю за проведенням переговорів, пов’язаних з укладанням зовнішньоекономічних договорів (контрактів) про здійснення експорту товарів, на поставки яких до іноземної держави встановлено часткове ембарго. Контроль за проведенням переговорів поширюється також і на випадки проведення переговорів, за підсумками яких укладаються договори (контракти) про експорт відповідних послуг з ремонту, випробувань тощо, а також на будь-які інші випадки експорту послуг, наприклад, навчання іноземців незалежно від території, на якій таке навчання проводиться.
Статтею 6 Закону України “Про зовнішньоекономічну діяльність” визначено, що для підписання зовнішньоекономічного договору (контракту), як звичай, не потрібен дозвіл будь-якого органу державної влади, управління або вищестоящої організації, за винятком випадків передбачених законами. Саме таким передбаченим законом “про експортний контроль” випадком, є встановлення статтею 18 цього Закону дозвільного порядку проведення переговорів, пов’язаних з укладанням зовнішньоекономічних договорів (контрактів). Але такий “дозвільний порядок” обмежується лише окремими випадками, коли укладання зовнішньоекономічних договорів (контрактів) здійснюється з метою експорту товарів, на поставки яких до відповідної іноземної держави встановлено часткове ембарго виходячи з міжнародних зобов’язань України.
Право встановлювати порядок державного експортного контролю за проведенням переговорів, пов’язаних з укладанням зовнішньоекономічних договорів (контрактів) належить Кабінету Міністрів України. Кабінет Міністрів України визначив порядок державного контролю за проведенням переговорів у “Порядку державного експортного контролю за проведенням переговорів, пов’язаних з укладенням зовнішньоекономічних договорів (контрактів) щодо здійснення експорту товарів ” затвердженому постановою Кабінету Міністрів України від 06.06.2012 № 500.
Встановлений Кабінетом Міністрів України відповідно до зазначеного Положення порядок державного контролю за проведенням переговорів передбачає:
отримання суб’єктами господарювання висновків Держекспорт-контролю щодо можливості проведення переговорів;
укладення суб’єктами господарювання зовнішньоекономічних договорів (контрактів) з іноземними суб’єктами господарської діяльності з урахуванням вимог експортного контролю щодо здійснення міжнародних передач товарів;
подання суб’єктами, які отримали зазначені вище висновки, звітів до Держекспортконтролю про підсумки проведення переговорів з іноземними суб’єктами господарської діяльності;
відповідальність суб’єктів за порушення встановленого порядку проведення переговорів.
Дата добавления: 2016-07-27; просмотров: 1501;