Контроль гарантій щодо кінцевого використання товарів


Гарантія є специфічним засобом забезпечення виконання зобов’язань шляхом їх письмового підтвердження. У разі експорту товарів документи про гарантії надаються відповідними органами держави, яка є споживачем експортованих з України товарів. У разі імпорту товарів в Україну документи про гарантії надаються відповідними органами України, а також споживачем імпортованих в Україну товарів. Термін “документ про гарантію” означає документ, який містить письмове зобов’язання (підтвердження) уповноваженого на це державного органу України або іноземної держави щодо використання в заявлених цілях товарів і видається у формі міжнародного імпортного сертифіката, сертифіката підтвердження доставки чи іншого документа, що містить таке зобов’язання (підтвердження), а також документ, який містить письмове зобов’язання кінцевого споживача, що видається у формі сертифіката кінцевого споживача. Документ про гарантію містить державні гарантії або гарантії кінцевого споживача щодо використання товарів у заявлених цілях. Цей документ підтверджує зобов’язання суб’єкта, що його видав, виконати певні дії чи утриматись від їх вчинення.

(а)Міжнародний імпортний сертифікат

Міжнародний імпортний сертифікат є документом, що видається уповноваженим на це державним органом держави-імпортера, який підтверджує зобов’язання імпортера імпортувати товари до своєї держави, а якщо товари не будуть до неї імпортовані, то не відправляти їх в інше місце без дозволу зазначеного державного органу. У зміст терміна “міжнародний імпортний сертифікат” вкладено зобов’язання державного суб’єкта, що його видав. Зобов’язання, які закріплені у змісті міжнародного імпортного сертифіката, носять альтернативний характер, а саме:

імпортувати товар до своєї держави, що характеризується як сукупність дій по ввезенню товарів іноземного походження на митну територію своєї держави;

у разі коли товари не будуть імпортовані в державу-імпортер, імпортер зобов’язаний утриматись від відправлення товарів в інше місце без дозволу уповноваженого державного органу, що видав цей документ.

Міжнародний імпортний сертифікат видається уповноваженим державним органом держави-імпортера. В Україні міжнародний імпортний сертифікат видається Держекспортконтролем. Якщо умовою поставки товарів в Україну є оформлення українською стороною інших державних гарантій чи зобов’язань щодо використання імпортованих товарів у заявлених цілях, такі гарантії чи зобов’язання можуть бути оформлені як додаток до зазначеного міжнародного імпортного сертифіката або як окремий документ.

(б) Сертифікат підтвердження доставки

Сертифікат підтвердження доставки є документом, що видається уповноваженим на це державним органом держави-імпортера, який підтверджує, що зазначені в ньому товари доставлено до цієї держави і прийнято під режим експортного контролю України.

Сертифікат підтвердження доставки надається тільки на імпортовані в Україну товари, на які Держекспортконтролем видано імпортний сертифікат або інший документ. Оформлення та видача сертифіката підтвердження доставки здійснюється Держмитслужбою за заявою українського імпортера.

(в) Сертифікат кінцевого споживача

Сертифікат кінцевого споживача є документом, яким кінцевий споживач визначає місце та мету кінцевого використання (встановлення) товарів і гарантує, що ці товари не будуть використані в інших цілях, ніж зазначені в сертифікаті, не будуть передані іншому суб’єкту підприємницької діяльності на території держави призначення або реекспортовані без дозволу відповідного державного органу, а також бере на себе інші гарантії (зобов'’зання) щодо імпортованих товарів, передбачені умовами зовнішньоекономічного договору (контракту) чи вимогами держави – експортера товару.

У разі імпорту товарів до України під терміном “кінцевий споживач” розуміються суб’єкти господарювання України, державні органи України, Збройні сили України та інші військові формування, правоохоронні органи, а також іноземні суб’єкти господарської та іншої діяльності, що знаходяться під юрисдикцією України, які безпосередньо є споживачами товарів, імпортованих в Україну.

У разі експорту товарів з України під терміном “кінцевий споживач” розуміються іноземні суб’єкти господарської та іншої діяльності, що знаходяться під юрисдикцією, держави-імпортера, які безпосередньо є споживачами товарів, що експортовані з України.

За своїм змістом “сертифікат кінцевого споживача” носить як констатуючий (інформаційний) характер, так і зобов’язуючий характер. Констатуючими (інформаційними) нормами сертифіката є визначення у ньому:

місця кінцевого використання товарів, тобто надання інформації про географічне розташування або адміністративну належність товарів;

мети кінцевого використання товарів, змістом чого є констатація цілеспрямованого використання товарів та очікуваного результату від їх розташування чи використання.

Зобов’язальним характером сертифіката є прийняття суб’єктом на себе кола обов’язків (гарантій), а саме:

використовувати товари виключно в цілях, що зазначені в сертифікаті;

не передавати товари іншим суб’єктам підприємницької діяльності на території держави призначення без дозволу відповідного державного органу;

не здійснювати реекспорт товарів без дозволу відповідного державного органу;

виконувати інші обов’язки, що передбачені умовами зовнішньоекономічних договорів та вимогами держави-експортера товарів.

Оформлення сертифіката кінцевого споживача здійснюється кінцевим споживачем. Сертифікат кінцевого споживача скріплюється підписом керівника і печаткою відповідного підприємства, організації, яка є кінцевим споживачем товару. У випадках, коли здійснюється експорт чи імпорт товарів військового призначення “сертифікат кінцевого споживача” повинний бути оформленим відповідним державним органом держави-імпортера товарів.



Дата добавления: 2016-07-27; просмотров: 1818;


Поиск по сайту:

Воспользовавшись поиском можно найти нужную информацию на сайте.

Поделитесь с друзьями:

Считаете данную информацию полезной, тогда расскажите друзьям в соц. сетях.
Poznayka.org - Познайка.Орг - 2016-2024 год. Материал предоставляется для ознакомительных и учебных целей.
Генерация страницы за: 0.007 сек.