Системи управління файлами (СУФ)

СУФ – призначена для організації зручного доступу до даних організованих як файли.

Як правило всі ОС мають у своєму складі відповідні СУФ. Проте це ПЗ можна віднести до окремого виду з тих міркувань, що ряд ОС дозволяють працювати з декількома файловими системами. В цьому випадку говорять про вмонтовані файлові системи, тобто такі, що можна додатково встановити і в цьому розумінні вони є самостійні. Крім того є такі ОС, що можуть працювати і без файлових систем. Проте варто зазначити, що будь-яка СУФ не існує сама по собі. Вона розробляється для конкретної ОС і працює з конкретною файловою системою. Найбільш відомою файловою системою є FAT, яка має багато реалізацій як СУФ і для DOS, і для OS/2, і для Windows.

Невеликим видом системного ПЗ є і емулятори, які дозволяють моделювати в одній ОС деяку іншу ОС, або машину.

 

Сервісні системи

Сервісні системи – це ті системи, які доповнюють і розширюють користувацький і програмний інтерфейс ОС.

 

За функціональною ознакою такі сервісні системи поділяються на:

1) Інтерфейсні системи. В основному це системи графічного типу, які модифікують як користувацький, так і програмний інтерфейси. Вони також реалізовують додаткові можливості по розподілу ресурсів ЕОМ, їх іноді називають продовженням ОС.

До інтерфейсних систем відносять:

- Системи, які використовуються сумісно із ОС DOS і доповнюють її можливості, зокрема Windows 3.x.

- Системи, які доповнюють можливості ОС OS/2, зокрема Presentation Manager.

- Для ОС Unix відомі такі інтерфейсні системи як Motif, Ten/Plus.

 

2) Оболонки. Це такі системи, які модифікують тільки користувацький інтерфейс не зачіпаючи програмного. Підвищення рівня користувацького інтерфейсу відбувається за рахунок спеціальних меню систем, використання додаткових функціональних клавіш, а також із наданням додаткових можливостей. Всі оболонки характеризуються універсальністю інтерфейсу , забезпечення роботи з файлами і каталогами, перегляд файлів різних форматів та редагування текстових файлів за рахунок вбудованих редакторів, створення додаткових користувацьких меню, подача різноманітної довідкової інформації для користувача.

Представниками оболонок назвемо наступні:

- Disk Director

- Magelan

- MS-DOS Shell

3) Утиліти. Це такі обслуговуючі програми, які надають користувачу сервісні послуги, збагачуючи при цьому користувацький інтерфейс користувача. Багато утиліт мають розвинутий графічний і діалоговий інтерфейс. Утиліти надають можливість користувачу реалізувати додаткові функції обслуговування магнітних дисків, обслуговування файлів і каталогів, надання користувачу інформації про ресурси комп’ютера, шифрування інформації та інше. В розряд утиліт було віднесено і програми архіватори і антивірусні програми.

 


Дата добавления: 2016-07-27; просмотров: 1277; ЗАКАЗАТЬ НАПИСАНИЕ РАБОТЫ


Поиск по сайту:

Воспользовавшись поиском можно найти нужную информацию на сайте.

Поделитесь с друзьями:

Считаете данную информацию полезной, тогда расскажите друзьям в соц. сетях.
Poznayka.org - Познайка.Орг - 2016-2022 год. Материал предоставляется для ознакомительных и учебных целей.
Генерация страницы за: 0.017 сек.