Інтегровані економічні інформаційні системи
Довгий час більшість прикладних ІС розвивалися у функціональних галузях, незалежно один від одного. Проте розвиток реінжинірингу бізнес – процесів, при якому необхідна реструктуризації функціональних зв’язків і ієрархічних взаємодій, зажадало різні види ІС. З’єднання бізнес–процесів з комбінацією декількох сучасних функціональних прикладних програмних засобів може бути прийнятним в деяких галузях, але не у всіх.
Інтеграція ІС прориває інформаційні бар’єри між департаментами, а також між ними і корпоративним керівництвом. Вона також зменшує дублювання зусиль. Варіант організаційної структури інтегрованою ІС представлений на рис. 12.6. Тут характерне розділення даних і сумісна реалізація бізнес – процесів крізь функціональні галузі, що дозволяє забезпечувати користувачам однієї галузі швидкий і легкий доступ в іншу галузь.
Різні функціональні менеджери зв’язані разом у просторі всієї організаційної структури.
Інтеграція існуючих незв’язаних між собою інтеграційних систем є головною проблемою багатьох організацій. Хоча архітектура клієнт-сервер і відкриті системи вирішують деякі технічні труднощі, ще існують проблеми інтеграції різних типів даних і процедур, використовуваних у функціональних галузях. Крім того, існує така проблема, як розділення і подання інформації, яка може суперечити існуючій практиці і рівню технологічної культури.
З просуванням і використанням архітектури клієнт–сервер для всього підприємства, виявляється новий виклик: як управляти всіма головними бізнес–процесами за допомогою простої архітектури програмного забезпечення в реальному часі. Інтегровані рішення, відомі як комплексне планування ресурсів підприємства, – Enterprise resource planing (ERP),
Рис. 12.6. Інтегрована інформаційна система: розділення даних і бізнес–процесів
обіцяють вигоди від збільшення до поліпшення якості, продуктивності і прибутковості.
Тобто ERP системи дозволяють найефективніше планувати всю комерційну і виробничу діяльність сучасного підприємства, зокрема фінансові витрати на проекти оновлення устаткування і інвестиції у виробництво нової лінії виробів.
До особливостей застосування сучасних ERP – систем відносяться:
- автоматизація різноманітних методів планування і управління бізнес – процесів від системи замовлень до масового виробництва з можливістю їх раціонального поєднання і настройки на особливості конкретного підприємства;
- інтегроване використання підсистем обліку, аналізу і планування збуту, виробництва, постачання і фінансування;
- реалізація сучасної технології бюджетування і забезпечення динамічної ув’язки необхідних ресурсів по всьому спектру бізнес – процесів на основі управлінського обліку витрат і аналізу консолідованої звітності;
- бізнес планування і управління окремими замовленнями і проектами з урахуванням можливих ризиків в зовнішньому середовищі і ресурсних обмежень підприємства;
- Скорочення горизонту оперативного планування до тижнів, днів і навіть у міру появи кожного нового замовлення.
На стратегічному рівні обґрунтування ухвалення рішень по випуску нової і модернізації існуючої продукції, розширенню або скороченню фінансово – господарській діяльності припускає широке використання систем підтримки ухвалення рішень на базі застосування економіко – математичних методів прогнозування, методів інтелектуального аналізу даних.
Існує два вибір шляхів використання ERP: перший вибір – це самостійний розвиток і розробка інтегрованих ERP систем; інший вибір – це використання комерційно доступного програмного забезпечення. Ведучі і найбільш популярні сучасні ERP це SAP R/3, Oracle, BAAN IV, J.D. Edwards, People Soft, Navision та інші.
Дата добавления: 2016-07-22; просмотров: 2121;