Зберігання в касі готівки та інших цінностей, що не належать цьому підприємству, забороняється.
При документуванні касових операцій підприємства мають використовувати форми первинного обліку затверджені наказом Міністерства статистики України від 15.02.1996 № 51, а саме:
— КО-1 "Прибутковий касовий ордер" (документ суворої звітності). Застосовується для оформлення надходження грошей до каси при обробці інформації як з використанням обчислювальної техніки, так і без неї. Прибутковий касовий ордер складається з двох частин: самого прибуткового ордера та квитанції до нього. Виписується в одному примірнику працівником бухгалтерії та підписується головним бухгалтером або особою, яка на те уповноважена. Квитанція видається на руки особі, яка здала гроші, а ордер залишається у касі та реєструється в Журналі реєстрації прибуткових та видаткових касових документів. Всі касові ордери після їх виконання підписуються касиром, а на доданих до них документах ставиться штамп або напис "Оплачено" із зазначенням дати (число, місяць, рік). Помарки, підчистки або виправлення в касових документах не дозволяються.
— КО-2 "Видатковий касовий ордер". Застосовується для оформлення видачі грошей з каси при обробці інформації як з використанням обчислювальної техніки, так і без неї. Виписується в одному примірнику робітником бухгалтерії, підписується керівником підприємства (організації) та головним бухгалтером чи особою, яка на те уповноважена. Реєструється в Журналі реєстрації прибуткових та видаткових касових документів.
— КО-3 "Журнал реєстрації прибуткових та видаткових касових документів" (журнал відкривається окремо на прибуткові та видаткові касові документи);
—КО-4 "Касова книга" (документ суворої звітності). Застосовується для обліку руху грошей у касі. Кожний аркуш касової книги складається з двох рівних частин: одна з них (з горизонтальним лініюванням) заповнюється касиром як перший примірник та залишається у книзі, друга (без горизонтального лініювання) заповнюється з лицьового та зворотного боку через копіювальний папір і як звіт касира є відривною частиною аркуша.
Перші та другі примірники аркушів нумеруються однаковими номерами.
Записи касових операцій починаються на лицьовому боці невідривної частини аркуша (після рядка "Залишок на початок дня").
Спочатку аркуш згинають по лінії відрізу, підкладаючи відривну частину аркуша під частину, яка залишається у книзі. Для ведення записів після "Перенос" відривну частину аркуша накладають на лицьовий бік невідривної частини та продовжують записи по горизонтальному лініюванню зворотного боку невідривної частини аркуша.
Бланк звіту до кінця операцій за день не відривається.
За рядком "У тому числі на оплату праці" показується сума по платіжних відомостях на оплату праці, не списана на видаток каси.
В кінці кожного робочого дня касир подає звіт під розписку до бухгалтерії з додатком прибуткових та видаткових касових документів.
— КО-5 "Книга обліку прийнятих та виданих касиром грошей". Книга обліку прийнятих та виданих касиром грошей застосовується для обліку грошей, виданих з каси підприємства довіреній особі (роздавачу), яка виплачує заробітну плату, та повернення наявних грошей та сплачених документів. Книгу веде касир. Видача та повернення грошей сплачених документів оформлюється підписами.
Інформація з первинних касових документів переноситься до регістрів бухгалтерського обліку. При використанні журнально-ордерної форми обліку згідно із Методичними рекомендаціями по застосуванню регістрів бухгалтерського обліку, затвердженими наказом Міністерства фінансів України від 28.12.2000 № 356, кредитові обороти по касі відображаються в журналі-ордері № 1, а дебетові — у відомості № 1.1 до нього. Операції з готівковими коштами відображають на балансовому рахунку № 30 "Каса" та субрахунках до цього рахунку 301 "Каса в національній валюті" і 302 "Каса в іноземній валюті". Загальну схему касових операцій наведено на рис. 1.1.
Рис.1.1. Загальна схема бухгалтерського обліку касових операцій
Дата добавления: 2016-07-27; просмотров: 1810;