Введення препарату під шкіру неприпустиме, тому що при цьому може утворитися холодний абсцес.


Протипоказання до вакцинації немовлят БЦЖ-М відповідають до протипоказань вакцинації БЦЖ.

Хіміопрофілактика

Хіміопрофілактика – застосування протитуберкульозних препаратів для попередження розвитку захворювання на туберкульоз.

Хіміопрофілактика стала практично можливою з появою в 1952 р. ізоніазиду – препарату, що відрізняється високою ефективністю, легко переноситься і може прийматися перорально.

В Україні хіміопрофілактику поділяють на два види: первинна – неінфікованим особам, що знаходяться в контакті з хворими на заразну форму туберкульозу, (для попередження інфікування і розвитку хвороби) і вторинна – з метою запобігання розвитку захворювання на туберкульоз вже інфікованих осіб. Вторинну хіміопрофілактику в осіб, які в минулому перенесли туберкульоз, називають ще протирецидивним лікуванням (для попередження рецидиву туберкульозу).

До числа осіб, яким показана первинна хіміопрофілактика відносяться:

а) діти і підлітки, що знаходяться в постійному контакті з хворими на активний туберкульоз легень, особливо в несприятливих санітарно-епідеміологічних умовах;

б) клінічно здорові діти і підлітки з недавнім віражем реакції на туберкулін;

в) немовлята, що вигодовуються матерями хворими на туберкульоз;

г) туберкулінопозитивні діти молодші 5-ти років зі здорового оточення;

д) дорослі, що знаходяться в постійному контакті з хворими на активний туберкульоз легень з бактеріовиділенням, особливо в несприятливих санітарно-епідеміологічних умовах.

Вторинна хіміопрофілактика показана осібам, які в минулому перенесли туберкульоз і мають підвищену небезпеку повторного захворювання на туберкульоз.

Хіміопрофілактика не тільки не порушує природний і сформований імунітет до туберкульозу, але і стимулює останній, зменшує розвиток ендогенного туберкульозу.

Для хіміопрофілактики застосовують ізоніазид у добовій дозі 0,3 гр для дорослих і підлітків при щоденному прийомі або інтермітуючим методом. Для дітей доза ізоніазиду складає 10 мг/кг. Добову дозу приймають за один прийом – вранці перед їдою. Через 20-30 хв. Після прийому препарату приймають комплекс вітамінів з обов’язковим включенням вітаміну В6 і аскорбінової кислоти.

Найбільш виправдане застосування хіміопрофілактики для осіб, що контактують з хворими на туберкульоз (первинна хіміопрофілактика), і осіб, які в минулому перенесли туберкульоз (вторинна хіміопрофілактика), сезонними курсами (в осінньо-весняний період року) по 2 місяці 2 рази на рік. Фактор сезонності не береться в розрахунок при проведенні першого курсу хіміопрофілактики особам з контакту при посиленні реакції на туберкулін, підготовці до здійснення хірургічного втручання, гострих захворюваннях, при загостренні процесу у джерела інфекції. Загальна тривалість хіміопрофілактики для осіб з контактів – весь період контакту з хворим на активний туберкульоз (для дітей і підлітків) або з бактеріовиділювачем (для дорослих) і ще 1 рік після припинення контакту або зняття з обліку бактеріовиділювачей.

Дітям і підліткам з “віражем” туберкулінових проб проводиться первинна хіміопрофілактика ізоніазідом і рифампіцином (у дозі 10 мг/кг) одноразово протягом 3 місяців відразу після встановлення віражу. В період прийому протитуберкульозних препаратів інші профілактичні щеплення протипоказані на 6 міс, окрім щеплення проти дифтерії.

 



Дата добавления: 2016-07-27; просмотров: 1692;


Поиск по сайту:

Воспользовавшись поиском можно найти нужную информацию на сайте.

Поделитесь с друзьями:

Считаете данную информацию полезной, тогда расскажите друзьям в соц. сетях.
Poznayka.org - Познайка.Орг - 2016-2024 год. Материал предоставляется для ознакомительных и учебных целей.
Генерация страницы за: 0.01 сек.