Зовнішній крутний момент вважається додатним, якщо при спостеріганні з боку перерізу вздовж осі вала він намагається обертати відсічену частину проти годинникової стрілки.


Сформулюємо правила для побудови і перевірки правильності епюр крутних моментів:

1. При побудові епюр необхідно перевіряти рівновагу вала, тобто .

2. На ділянці з інтенсивністю розподіленого моменту епюра лінійна, а якщо , то епюра по довжині вала є кусочно-постійною по ділянках вала, тобто .

3. У точці прикладення зосередженого моменту на епюрі спостерігається стрибок на величину зовнішнього моменту.

Експериментально встановлено, що при дії на вал двох протилежно спрямованих крутних моментів (рис. 3.6) одні перерізи вала будуть повертатися щодо інших навколо осі, у той час як довжина вала залишається незмінною.

Рисунок 3.6

 

Якщо закручувати вал аж до руйнування і представити графічно залежність крутного моменту від кута закручування то одержимодіаграму кручення, що у випадку пластичного матеріалу має вид діаграми, показаної на рис. 3.7. На цій діаграмі також, як і на діаграмі розтягання, можна відзначити ряд характерних точок, що відповідають характеристикам матеріалу при крученні: точка 1 відповідає максимальному значенню моменту , до якого зберігається лінійна залежність між навантаженням і кутом закручування ; у точці 2 спостерігається явище текучості матеріалу при крученні, коли при практично постійному моменті збільшується кут закручування; точка 3 відповідає максимальному значенню моменту , при якому відбувається руйнування зразка.

 

Рисунок 3.7

 



Дата добавления: 2020-10-14; просмотров: 342;


Поиск по сайту:

Воспользовавшись поиском можно найти нужную информацию на сайте.

Поделитесь с друзьями:

Считаете данную информацию полезной, тогда расскажите друзьям в соц. сетях.
Poznayka.org - Познайка.Орг - 2016-2024 год. Материал предоставляется для ознакомительных и учебных целей.
Генерация страницы за: 0.007 сек.