Технологічний процес виробництва туристиного продукту


Виробництвом туристичного продукту, тобто формуванням набору послуг за назвою "тур", займаються туроператори. Туроператор (у деяких країнах його називають турорганізатором) робить диференційовані туристичні продукти зі складових послуг відповідно до потреб і побажань клієнтів.

Процесу виробництва передує проведення маркетингового досліждення і формуванні маркетингової стратегії підприємства.

Під туроператорскою діяльністю розуміється діяльність з формування, просування і реалізації туристичного продукту, здійснювана на підставі ліцензії юридичною особою чи індивідуальним підприємцем.

Туроператор - суб'єкт, що господарює, чи індивідуальний підприємець, що займається розробкою туристичних маршрутів, забезпечує їхнє функціонування, організує рекламу, установлює ціни на тури турагентам для випуску за ними путівок і їхньої реалізації.

Інтенсивний розвиток індустрії туризму, виникнення і посилення конкуренції вплинули на структуру туроператорів і визначили їхню подальшу спеціалізацію.

За видом діяльності туроператори бувають:

1. Оператори масового ринку - вони продають велике число турпакетів, у яких часто використовуються чартерні авіарейси у визначені місця призначення, головним чином у місця призначення масового туризму.

2. Спеціалізовані оператори - це туроператори, що спеціалізуються на визначеному продукті чи сегменті ринку (на визначеній країні, на визначеному виді туризму і т. д). У свою чергу, такі спеціалізовані оператори підрозділяються на туроператорів:

а) спеціального інтересу (наприклад, спортивно-пригодницький туризм, організація сафарі в Африці й ін.);

б) спеціального місця призначення (наприклад, Англія, Франція і т.д. );

в) визначеної клієнтури (молодіжні, бізнес-тури, сімейні тури і т.д. );

г) спеціальних місць розміщення (наприклад, в домах відпочинку, турбазах і т. д.);

д) тих що використовують визначений вид транспорту (авіаційний транспорт, теплоходи, зал. потяги, автобуси).

За місцем діяльності туроператори бувають:

1. Місцеві (внутрішні) оператори - вони орієнтують турпакети з призначенням у межах країни походження.

2. Виїзні оператори - вони орієнтують турпакети на закордонні країни.

3. Оператори на прийомі - вони базуються в місці призначення (у країні призначення) і обслуговують прибуваючих іноземних туристів на користь інших операторів і агентів.

Крім того, у більш загальному змісті туроперейтинга прийнято розділяти туроператорів на ініціативних і рецептивних.

Ініціативні туроператори - це оператори, що відправляють туристів за рубіж чи в інші регіони за домовленістю з приймаючими (рецептивними) операторами чи прямо з туристичними підприємствами. Відмінністю їх від туристичних агентств, що займаються винятково продажем чужих турів, є те, що вони займаються комплектацією туристичного продукту, що складається (за нормами ВТО) з не менше ніж з трьох послуг: розміщення, транспортування туристів і будь-яка інша послуга, не пов'язана з першими двома. Класичний ініціативний туроператор формує складні маршрутні тури, комплектуючи їх з послуг місцевих туроператорів у різних місцях відвідування (за маршрутом), забезпечує проїзд до місця початку подорожі і назад і організує надання внутрішньомаршрутного транспорту. До таких туроператорів відносяться виїзні туроператори і внутрішні туроператори, що займаються відправленням внутрішніх туристів в інші регіони своєї країни.

Рецептивні туроператори - це туроператори на прийомі, тобто ті, що комплектують тури і програми обслуговування в місці прийому й обслуговування туристів, використовуючи прямі договори з постачальниками послуг (готелями, підприємствами харчування, дозвільно-розважальними закладами і т.д. ). Це чиста форма туроперейтинга. До неї відносяться туроператори на прийомі і внутрішні туроператори, що обслуговують своїх громадян також на прийомі.

Коли туроператор формує туристичний пакет, він виступає в ролі виробника туристичного продукту. Це вірно, навіть якщо куплені послуги збираються використовувати конкретно за призначенням, без всяких умов. Туристичні пакети, відомі як інклюзив-тури, відрізняються один від одного складовими елементами.

У випадку, коли туроператор продає послуги туризму кожну окремо, він виступає як оптовий дилер туристичних послуг. Це можливо в тому випадку, коли туроператор купує у виробника більше туристичного продукту, ніж це необхідно для формування туристичного пакету. Бувають також випадки, коли туроператори продають окремі послуги туризму за оптовими цінами людям, що бажають формувати свій індивідуальний пакет.

Цінність туроператора складається в його здатності страхуватися від зниження розцінок закупкою у великих кількостях послуг туризму, необхідних для формування туристичних пакетів, економічно доступних для туриста.

Туроператор - найбільш індустріалізований вид турфірми, що представляє собою різновид оптової туристичної фірми й відрізняється більш великим обсягом і широкою спеціалізацією. Досить часто він організовує і продає турагентам масові серійні інклюзив-тури.

Процес виробництва туристичного продукту включає в себе такі цикли:

1. Вибір пунктів маршруту

2. Ієрархізація зазначених пунктів

3. Вибір початкового та кінцевого пунктів маршруту

4. Розробка схеми маршруту

5. Оптимізація маршруту

6. Програмне забезпечення туру

7. Організаційно-технічні міроприсмства по забезпечен­ню туру

8. Розрахунок вартості туру



Дата добавления: 2016-07-22; просмотров: 2206;


Поиск по сайту:

Воспользовавшись поиском можно найти нужную информацию на сайте.

Поделитесь с друзьями:

Считаете данную информацию полезной, тогда расскажите друзьям в соц. сетях.
Poznayka.org - Познайка.Орг - 2016-2024 год. Материал предоставляется для ознакомительных и учебных целей.
Генерация страницы за: 0.012 сек.