Теорема про зміну кінетичної енергії системи матеріальних точок
Кінетичною енергією системи матеріальних точок називається сума кінетичних енергій точок , що створюють систему :
. (2.25)
Якщо система являє собою неперервне середовище, то, розбиваючи його на n елементів маси , знайдемо наближено кінетичну енергію
(а)
де – швидкість внутрішньої точки елемента . Покладемо, що елемент надзвичайно малий і швидкості всіх його точок наближено однакові.
Щоб знайти точне значення кінетичної енергії неперервного середовища, збільшимо число елементів n до нескінченності, стягуючи кожний в точку. Після граничного переходу отримаємо
(2.26)
Розповсюдимо теорему про зміну кінетичної енергії на систему матеріальних точок: зміна кінетичної енергії системи матеріальних точок за деякий проміжок часу дорівнює роботі, що створюється силами, що діють на точки системи за той же проміжок часу.
Розглянемо систему, що складається із n дискретних точок із масами У кожній точці системи можна застосувати теорему про зміну кінетичної енергії. Для і-тої точки системи можна записати:
(b)
Просумуємо рівність (в) за числом точок у системі. Отримаємо
. (с)
На підставі (2.25) надамо формулі (с) вигляд
(2.27)
де і – кінетична енергія системи у початковий і кінцевий моменти часу. Рівність (2.27) виражає теорему про зміну кінетичної енергії системи матеріальних точок .
Щоб застосувати теорему до розв'язання задач, потрібно вміти обчислювати кінетичну енергію систем твердих тіл для різних випадків їх рухів.
Дата добавления: 2020-08-31; просмотров: 453;