Перенесення на собі
Одна людина може переносити постраждалого «на руках поперед себе» підхопивши під спину та стегна (хворий тримається за шию), «на плечі» головою назад , коли постраждалий дуже слабкий і непритомний. Якщо він у змозі триматися, то його переносять «на спині» тримаючи за ноги (хворий тримається позаду за плечі). Такі способи вимагають великої фізичної сили і використовуються при перенесенні на малі відстані.
Перенесення постраждалого на руках двома рятувальниками
Якщо постраждалий періодично непритомніє, то його переносять на замку із трьох рук. При такому способі перенесення вільна рука рятувальника захоплює плече іншого для запобігання падінню постраждалого назад під час перенесення.
Якщо постраждалий у свідомості, його переносять «на замку» із чотирьох рук, а постраждалий тримається руками за шию рятувальників.
Перенесення постраждалого на носилковій лямці
Носилкові лямки призначені для витягування постраждалих з вузьких просторів, важкодоступних місць ‑ зруйнованих будинків, ям, транспортних засобів, а також для полегшення перенесення постраждалого на собі та на ношах.
Застосовувати носилкову лямку НЕ МОЖНА при переломах таза, стегна, хребта, плеча або передпліччя.
Щоб полегшити роботу, носилкову лямку важливо правильно скласти і підігнати. Для складання лямки кільцем вільний (ходовий) кінець лямки пропустити через пряжку. Довжина кільця правильно підігнаної лямки, складеної кільцем, повинна дорівнюватися довжині однієї випрямленої та іншої, зігнутої в ліктьовому суглобі під прямим кутом, руки. Для складання лямки вісімкою вільний кінець пропустити під брезентову накладку і закріпити його в металевій пряжці. Фігура, що утвориться із двох з’єднаних між собою петель, нагадує цифру 8. Розмір петель лямки, складеної вісімкою, повинен дорівнюватися довжині випрямлених на рівні плечей рук.
Перенесення на носилках
Носилки забезпечують функціонально вигідне положення постраждалого, полегшують перенесення, завантаження, вивантаження та перекладання постраждалого. Перенесення постраждалого на носилках здійснюють 2-3-4 особи. Носилки бувають штатні та імпровізовані.
Імпровізовані носилки виготовляють, за відсутності спеціальних, з жердин, дощок, стовбурів тонких дерев, зв'язаних лиж, одягу, ковдри, брезенту, плащ-намету, на морозі ‑ зі змочених і заморожених спальних мішків і наметів. Носилки із одягу виготовляють, ввернувши рукава та застебнувши. У рукава вставляють жердини.
Дата добавления: 2016-07-05; просмотров: 1322;