Визначення сил інерції
Як відомо з теоретичної механіки, у загальному випадку всі сили інерції елементарних мас будь-якої ланки АВ (рис. 4.1), яка здійснює плоский складний рух і має площину симетрії, паралельну площині руху, можуть бути зведені до головного вектора сили інерції Fін (скорочено - сили інерції), який прикладаємо в центрі мас 5, і до головного вектора моменту сил інерції Мін (скорочено - моменту сили інерції).
Сила інерції визначається за формулою
Сила інерції ланки Fін спрямована протилежно вектору прискорення центра мас аS .
Рис. 4.1. Визначення сил інерції Рис. 4.2. Визначення рівнодіючої сил
Інерції
Таким чином, для визначення сили інерції Fін ланки треба знати її масу й вектор повного прискорення аS центра мас. Як видно з (4.1), сила інерції має одиницю вимірювання кілограм-метр на секунду в квадраті (кг*м/с2), тобто вимірюється у ньютонах (Н).
Момент Мін пари сил інерції спрямований протилежно кутовому
прискоренню є і може бути визначений за формулою
де JS - момент інерції ланки відносно осі, яка проходить через центр мас і перпендикулярна до площини руху ланки, а - її кутове прискорення. Момент інерції JS має одиницю вимірювання кгм2, кутове прискорення - рад/с2, тому момент Мін пари сил інерції вимірюють у кг*м2/с2= Н * м .
Силу інерції Fін і момент пари сил інерції Мін можна замінити однією рівнодіючою силою F , що за величиною, дорівнює силі інерції Fін (рис. 4.2), лінія дії якої зміщена відносно центра мас S на відстань h= Мін /Fін , тобто момент пари сил інерції (Мін = Рінh) замінюємо парою сил.
У деяких випадках усі сили інерції ланки замінюють силами інерції мас, які розміщують у вибраних точках, що мають назву замінювальних точок[ 1, 9, 22].
Дата добавления: 2016-06-15; просмотров: 2582;