Етапи ціноутворення.


Усяка продукція, у тому числі і будівельна в процесі ціноутворення проходить ряд етапів.

На першому етапі визначається попит на будівельну продукцію, його обсяг і динаміка за критеріями сегментації з урахуванням ціни і можливостей платоспроможності споживачів, замовників.

Другий етап складається у виборі найбільш вигідної ціни, що забезпечує максимальний рівень прибутку, а також у підрахунку витрат виробництва будівельної продукції.

На третьому етапі на основі отриманої інформації й опитування думок споживачів, прийнята ціна порівнюється з ціною аналогічної будівельної продукції конкурентів, і провадяться її коректування з урахуванням можливої реакції на ній конкурентів.

На четвертому етапі визначається верхня і нижня межа порога ціни, а також можливих меж і умов зниження цін. Визначається крапкою беззбитковості.

На п'ятому етапі визначається контактна ціна на будівельну продукцію. Ця ціна є результатом торгів і оформляється контактом із замовником. Вона може бути:

- фіксованої (твердої). Встановлюється остаточно в момент підписання контракту;

- с наступною фіксацією. Визначається, за узгодженням сторін у встановлений контрактом момент після його підписання;

- рухлива ціна, що спочатку фіксується в контракті, а потім може переглядатися на підставі умов, обговорених контрактом;

- змінна ціна, обчислювальна в момент виконання контракту, шляхом перегляду договірної, базисної ціни, з урахуванням зміни у витратах виробництва, що сталися в період виконання контракту.

Класифікація цін.

У підприємницькій діяльності і діяльності держави діє безліч цін, що взаємозалежні й утворять систему. Система складається з окремих блоків цін, що взаємозалежні. Найбільш важливими основними блоками є:

- оптові ціни;

- ціни на будівельну продукцію;

- закупівельні ціни;

- роздрібні ціни;

- тарифи транспорту і зв'язку.

Під впливом безлічі ринкових факторів система цін знаходиться в постійній динаміці (змінах). Зміна цін в одному з основних блоків системи швидко віддаються на інші блоки. Так зміна цін на енергоносії вносить зміна цін по інших блоках і підблокам.

Існує, у залежності від тих чи інших ознак, кілька класифікацій цін по видах і підвидам.

1. У залежності від обслуговуючих ними галузей і сфер економіки розрізняють: оптові ціни; ціни на будівельну продукцію; закупівельні ціни; тарифи вантажного і пасажирського транспорту; роздрібні ціни; тарифи на платні послуги, що робляться населенню; ціни, що обслуговують зовнішньоторговельний оборот; надбавки, знижки, націнки, у сфері звертання.

2. У залежності від території дії поділяються: на ціни єдині по чи країні поясні і ціни, регіональні (зональні, місцеві).

3. При переході до ринку в залежності від ступеня волі цін від впливу держави при їхньому визначенні розрізняють вільні, регульовані і фіксовані ціни.

4. У залежності від ступеня новизни товару, у тому числі при випуску на ринку нового товару: ціна «зняття вершків»; ціна проникнення (упровадження) на ринок; психологічна ціна; ціна з відшкодуванням витрат виробництва; престижна ціна.

5. На товари, реалізовані на ринку відносно тривалий час, установлюються наступні види цін: змінна ціна; довгострокова ціна: ціни споживчого сегмента ринку; гнучка ціна; переважна ціна; ціни на вироби зняті з виробництва випуск яких припинений; ціни, установлювані нижче, ніж у більшості підприємств; договірна ціна.

Розглянемо основні положення визначення цін у будівництві.



Дата добавления: 2021-12-14; просмотров: 314;


Поиск по сайту:

Воспользовавшись поиском можно найти нужную информацию на сайте.

Поделитесь с друзьями:

Считаете данную информацию полезной, тогда расскажите друзьям в соц. сетях.
Poznayka.org - Познайка.Орг - 2016-2024 год. Материал предоставляется для ознакомительных и учебных целей.
Генерация страницы за: 0.01 сек.