Ціноутворення в маркетингу.


Ціноутворення в маркетингу в умовах ринкової економіки являє собою складний процес, що залежить від багатьох факторів. Від цін на продукцію залежать результати діяльності фірми, а прийнята помилкова політика в області ціни, може привести до краху і банкрутства підприємства. Суть цінової політики в маркетингу повинна бути спрямована підприємством на встановлення можливого регулювання цінами: у залежності від положення фірми на ринку, її конкурентноздатності, а також з урахуванням одержання кінцевого прибутку і рішення тих чи інших стратегічних і оперативних задач.

Політика ціноутворення в будівництві, є складовою частиною загальної цінової політики і виходить із загальних для всіх галузей принципів ціноутворення, але має і специфічні особливості. Споруджувані будинки і спорудження носять індивідуальний характер, їхня вартість залежить від місцевих умов будівництва. На механізмі ціноутворення позначається тривалий цикл створення будівельної продукції, висока матеріалоємність і т.д.

Цінова політика в будівництві, як і в інших галузях, цілком залежить від конкурентного середовища ринку, на которую повинне бути спрямоване увага маркетологов. У залежності від конкуренції економісти виділяють чотири типи ринків: ринок чистої конкуренції, монополістичної конкуренції, олигополистический і чистої монополії.

Ринок чистої конкуренції характеризується великою кількістю будівельних фірм, що роблять схожу будівельну продукцію і не роблять якого-небудь впливу на рівень поточних цін, тому що кожній фірмі належить невелика частка ринку. У цьому випадку, в умовах чистої конкуренції, жодна фірма на ринку не грає в ціноутворенні значної ролі, а ціни складаються в залежності від попиту та пропозиції. Роль маркетингових досліджень у питаннях політики цін, реклами, стимулювання збуту й інших заходів буде мінімальною.

Ринок монополістичної конкуренції складається з великої кількості будівельних фірм, що здійснюють будівництво об'єктів різного призначення, що відрізняються друг від друга не тільки конкурентами і технологічними характеристиками, якістю, але і споживчим перевагам. Ціни на таку продукцію відрізняються у великому діапазоні. Такому ринку монополістичної конкуренції присуща гостра конкурентна боротьба. Особливість маркетингу в цих умовах укладається у виявленні специфічних галузевих сегментів ринку. Велику роль тут грає реклама. В умовах монополістичної конкуренції фірма формує ціну з урахуванням споживчого попиту; ціни, установленої конкурентами, а також власних витрат виробництва.

Олигополистическая конкуренція – це ринок, на якому невелика кількість будівельних фірм здійснює будівництво об'єктів у багатьох замовників (споживачів). Проникнути на такий ринок новим будівельним фірмам практично неможливо. У цих умовах кожен учасник ринку чуйно реагує на маркетингову діяльність конкурентів і дуже обережно відноситися до зміни ціни на свою продукцію. При олигополистической конкуренції, застосовується безліч стратегій. Основою з них є «проходження за лідером» при який усі випливають за лідером галузі, не перевищуючи його рівня цін.

При чистій монополії будівництво об'єктів на тім чи іншому чи рівні сегменті ринку здійснює одна фірма, і ціноутворення складається в кожнім окремому випадку по різному. З метою недопущення конкуренції в окремих випадках для нових замовників ціни можуть установлюватися на рівні чи собівартості нижче, компенсуючи ці витрати на інших будівництвах. Прикладом таких організацій – є спеціалізовані фірми монополісти по будівництву високих монтажних залізобетонних труб, великих спеціальних резервуарів і т.д. Така монополія в основному характерна для державних організацій.



Дата добавления: 2021-12-14; просмотров: 302;


Поиск по сайту:

Воспользовавшись поиском можно найти нужную информацию на сайте.

Поделитесь с друзьями:

Считаете данную информацию полезной, тогда расскажите друзьям в соц. сетях.
Poznayka.org - Познайка.Орг - 2016-2024 год. Материал предоставляется для ознакомительных и учебных целей.
Генерация страницы за: 0.007 сек.