Етапи інноваційного процесу.


Розробка і впровадження в будівельне виробництво різних ідей, рішень, чогось нового є сутністю НТП і інноваційного процесу. Інноваційний процес проходить ряд етапів, у будівництві якими є:

1. Пошук і збір ідей. Базою пошуку є внутрішня і зовнішня інформація. Об'єктами дослідження ідей зовнішньої інформації є: розробка науково-дослідних, технологічних інститутів і навчальних закладів; побажання, вимоги і рекламації споживачів; інформація з періодичної й інших друкованих публікацій і видань; конкуренти; виставки; постачальники; рекламні агентства; міністерства, відомства і підприємства інших галузей і т.д. Внутрішніми джерелами інформації є: визначення потенційних можливостей фірми у відношенні розробки і впровадження наукових досягнень; ступеня і розмірів ризику.

Учасниками збору інформації будівельної організації є служби маркетингу, відділи - виробничої, технічний, підготовки виробництва й інші.

2. Добір виявлених ідей, укладається в доборі нововведень, що відповідали би можливостям фірми і їхньої практичної реалізації. Особлива увага повинна бути приділена факторам ризику: ризику підприємства, технологічному, розробки і витрат часу, а також фінансовому ризику.

3. Економічний аналіз ефективності наукових досягнень зв'язаний з дослідженнями витрат на його розробку і реалізацію. Оцінка ефективності визначається виходячи з річного економічного ефекту по формулі:

Эг = (З1 – З2) V – Ен ДО, де (11.1)

Эг – планований економічний ефект від уведення наукового досягнення;

З1 – собівартість робіт до впровадження;

З2 – розрахункова планова собівартість робіт наукового досягнення;

V – річний обсяг робіт;

К – одноразові вкладення на дане наукове досягнення, новацію;

Ен - нормативний коефіцієнт порівняльної економічної ефективності.

4. Дослідно-конструкторські розробки наукових досягнень провадяться науково-дослідними і технічними інститутами будівельного профілю, промбудматеріалів і інших галузей промисловості і по можливості службами і будівельними лабораторіями будівельних організацій з необхідними іспитами, що підтверджують надійність, довговічність і т.д. цих нововведень.

При створенні унікальних будинків і споруджень здійснюється експериментальне будівництво.

5. Впровадження наукових досягнень. Наукові досягнення в будівництві впроваджуються в процесі виконання будівельно-монтажних робіт зі складанням актів упровадження, а будівництво унікальних будинків і споруджень після висновку експертних комісій експериментального будівництва об'єктів.Дата добавления: 2021-12-14; просмотров: 176;


Поиск по сайту:

Воспользовавшись поиском можно найти нужную информацию на сайте.

Поделитесь с друзьями:

Считаете данную информацию полезной, тогда расскажите друзьям в соц. сетях.
Poznayka.org - Познайка.Орг - 2016-2023 год. Материал предоставляется для ознакомительных и учебных целей.
Генерация страницы за: 0.007 сек.