Кошти і носії реклами. Рекламне звертання.


Існує безліч коштів реклами і їхніх класифікацій. Найбільше часто використовують наступні варіанти:

1. Інформаційно-рекламні матеріали.

2. Реклама в періодичній пресі.

3. Усна реклама.

4. Образотворча реклама.

5. Виставки, презентації і семінари.

6. Радіотелевізійна реклама.

Інформаційно-рекламні матеріали являють собою друкований матеріал про будівельну продукцію і діяльність фірми, розробляється, по можливості, безпосередньо чи рекламодавцем за замовленням рекламним агентством, спрямовується споживачу, замовнику. До інформаційно-рекламних матеріалів відносяться:

- інформаційний лист, у якому коротко викладаються напрямки діяльності фірми. Використовується для встановлення первинних контактів зі споживачами. Спрямовується по розсуду рекламодавця в один чи трохи адресатів;

- комерційна пропозиція спрямовується замовникам, з якими фірма має контакти по попередній діяльності. Комерційна пропозиція містить докладний його опис з ескізними рішеннями і необхідними зрозумілими вкладками;

- інформаційний лист – те ж, що і лист, але не містить адресата;

- рекламний листок – відображає рекламну інформацію про конкретну будівельну продукцію. Його головна задача – звернути увагу на будівельну фірму і її продукцію;

- проспект – те ж, що і буклет, але більший по обсязі. Часто присвячується річниці фірми;

- брошура – те ж, що і проспект, але розміром не менш 20 сторінок. Брошури чи розсилаються вручаються зацікавленим особам для заохочення учасникам чи конкурсу семінарів.

Реклама в періодичній пресі є однієї з найдійовіших і стимулюючих коштів. Особливо це стосується газет, що є доступним матеріалом для більшості громадян, підприємств і організацій. Щоденна публікація в газетах рекламних оголошень, створює максимальну аудиторію в порівнянні з іншими коштами інформації, дає можливість перевірити їхню ефективність при найнижчих витратах.

Реклама в журналах крім оголошень включає фотографії, а також рекламні статті та інше. Реклама в ньому не може бути оперативної, як у газетах, але її позитивна якість – однорідна і стабільна читацька аудиторія.

Усна реклама - це реклама будівельної продукції при особистому контакті з замовником, клієнтом. Вона є найбільш важкої і найефективнішої. Величезну роль тут грає особисту чарівність, уміння вести діалог, професійні знання.

Образотворча реклама– складається в оформленні рекламними елементами об'єктів суспільного призначення. До неї відносяться плакати, афіша, транспорт, світлова реклама, реклама на транспорті і т.д. Знаходить распространенение й у будівництві.

Виставки, презентації, і семінари являють собою заздалегідь заплановану демонстрацію експонатів, макетів, а також застосування в будівництві нових матеріалів виробів, проектних рішень і технологій. Дозволяє вивчити думка споживачів і вивчити продукцію конкурентів.

Семінар – це організована зустріч з визначеними особами і підприємствами-замовниками, з якими фірма має визначені зв'язки. Ціль семінару – ознайомлення учасників з досягненнями фірми і відвідуванням споруджуваних об'єктів і виставочних експозицій.

Презентація – те ж, що і семінар, але, як правило, носить розважальний характер. У программу презентації входить урочиста частина, культурні заходи – банкет.

Радіотелевізійна реклама– самий доступний кошт реклами. Радиореклама має невисоку вартість і охоплює значна кількість слухачів. За допомогою радіо рекомендується рекламувати ту будівельну продукцію, що користається великим попитом.

Телевізійна реклама - найдорожчий кошт реклами. Таку рекламу можуть дозволити собі фірми, що мають деяке визнання телеглядачів і прагнуть завоювати імідж і довіра клієнтів.

Вибір тих чи інших коштів реклами залежить від багатьох факторів: від мети, переслідуваною будівельною фірмою, фінансових можливостей, творчого підходу до рекламної діяльності, а також від факторів, зазначених раніше.

Носіямикоштів реклами є: пошта, періодична преса, зовнішня реклама, об'єкти суспільного призначення, радіо і телебачення.

Рекламне звертання повинне розглядати для споживачів вигоду і користь будівельної продукції, виражати її новизну і досконалість. Рекламне звертання повинне бути підлегле цілям маркетингу і його стратегії.

 

Планування реклами, достоїнства і недоліки.

Планомірність реклами забезпечується динамічністю планово-рекламної діяльності. Майбутня дія підприємства в області реклами конкретизуються в планах реклами, що складаються переважно на період в один рік. При формуванні плану рекламної діяльності будівельної організації повинні враховуватися:

1. На якого споживача спрямована реклама, його відношення до будівельної продукції даної фірми, наявність конкурентів і конкурентної реклами на аналогічну продукцію.

2. Ціль реклами – спрямована на підвищення рівня популярності продукції і на досягнення економічного ефекту і бажаного іміджу продукції і фірми.

3. Об'єкт реклами – виділяється будівельна продукція, що користається попитом у споживачів і нові її пророблення.

4. Зміст реклами – повинне розкривати для споживачів необхідність і користь рекламованої будівельної продукції з відповідними обґрунтуваннями

5. Кошту реклами – визначаються в залежності від мети, характеру рекламної продукції, ємності внутрішнього ринку, фінансових можливостей і т.д.

6. Носії реклами визначаються в залежності від прийнятих коштів інформації.

7. Цільова область реклами – визначається конкретними рівнями ринків.

8. Рекламний бюджет – включає загальну структуру бюджету, порівняльний аналіз бюджету фірми і конкурентів, калькуляцію витрат на рекламу, план рекламних заходів, обґрунтування і вид рекламних коштів.

9. Терміни введення реклами – указується частота повторення реклами і терміни рекламних компаній.

Для визначення ефективності реклами використовують сильні і слабкі її сторони.

Достоїнствами реклами є:

- охоплення рівнів ринків по географічній ознаці і цілком визначених сегментів ринку;

- інформування споживачів про характеристики будівельної продукції і фірми;

- можливість репродукції;

- мобільність;

- невисокі питомі витрати, що приходяться на один потенційного споживача, замовника;

- можливість коректування в часі.

Недоліки реклами наступні:

- чи відсутність слабкий зворотний зв'язок зі споживачами;

- значні втрати стосовно результативності охоплення потенційних споживачів;

- великі загальні витрати;

- складності в індивідуальному підході особистого контакту зі споживачами, замовниками.

 



Дата добавления: 2021-12-14; просмотров: 307;


Поиск по сайту:

Воспользовавшись поиском можно найти нужную информацию на сайте.

Поделитесь с друзьями:

Считаете данную информацию полезной, тогда расскажите друзьям в соц. сетях.
Poznayka.org - Познайка.Орг - 2016-2024 год. Материал предоставляется для ознакомительных и учебных целей.
Генерация страницы за: 0.012 сек.