Види стратегії будівельних фірм стосовно будівельної продукції.


Стосовно будівельної продукції розрізняють наступні види стратегій будівельних фірм:

- стратегія низьких витрат;

- стратегія диференціації;

- стратегія спеціалізації.

Стратегія низьких витрат приймається тоді, коли будівельна фірма володіє перевагою перед більшістю ведучих конкурентів за рівнем низьких витрат на визначеному галузевому ринку чи будівництва по конкретних типах об'єктів, що дозволяє їй реалізувати об'єкти будівництва за зниженими цінами. При цьому по іншим факторам і характеристикам ці об'єкти не відрізняються від пропозицій основних конкурентів. За винятком одного фактора – низької ціни.

Ця стратегія пасує фірмам, що будують однорідні об'єкти, наприклад, житлові будинки, об'єкти по типових проектах і повторного застосування і т.д.

Необхідною умовою цієї стратегії є упевненість фірми в перевагах перед конкурентами на найближчі як мінімум п'ять років, чи на період довгострокової стратегії, що повинно бути підтверджено стабільністю попиту на даному перспективному галузевому ринку.

Стратегія диференціації (поділу) вибирається в тому випадку, коли фірма здійснює будівництво і реалізацію різних видів об'єктів і послуг, має загальногалузеві фактори ключового успіху по ряду їхній, або по одному – двом вирішальним, де займає лідируюче положення серед інших будівельних фірм. Наприклад будівництво житлового будинку в цегельному, збірному, чи монолітному варіанті. Зведення таких будинків можна здійснити з застосуванням прогресивних різних архітектурно-планувальних рішень з урахуванням видів родин, їхніх доходів і т.д.

Диффернциация може, провадиться по будь-якому ключовому факторі чи успіху по декількох відразу. До числа факторів диференціації будівельної продукції відносяться не тільки її характеристики, але й умови збуту, методи провадження робіт, технологія і т.д. Ключовими факторами диференціації є:

- підприємства основного призначення й особою потужності, будівництво, яких не здійснює більшість конкурентів;

- підприємства, і об'єкти житло-цивільного призначення, будівництво яких повинно бути здійснене в особливо короткий термін;

- підприємства, що випускають особливо якісну будівельну чи продукцію вироби особливої передової конкуренції;

- особлива якість СМР і швидкі терміни постачання устаткування;

- передова в порівнянні з більшістю конкурентів технологія виробництва СМР чи якого-небудь виробничого процесу на пропонованому до будівництва об'єкті;

- нові способи і методи організації і керування будівництва об'єктів. Наприклад: стіна в ґрунті, пристрій фундаментів у витрамбуваних котлованах і т.д.

- особливо пільгові умови чи кредиту кредитування в особливо великих розмірах, зв'язані з термінами будівництва, його ціною й ін.

- комплекс робіт і послуг, що не пропонується більшістю конкурентів, а також особливо вигідні контракти;

- особливо вигідні форми оплати об'єкта і т.д.

З цього випливає, що стратегія диференціації є найбільш кращої для будівельних фірм і організацій і жадає від них постійної уваги до НИОКР, упровадженню передових технологій, нових матеріалів, конструкцій і виробів, удосконалювання методів виробничих процесів, стимулювання і т.д., а також інших джерел переваг перед конкурентами, що буде сприяти фактору успіху на найближчу перспективу.

Стратегія спеціалізації приймається в тому випадку, коли фірма не має перевагу перед конкурентами по жодному з ключових факторів чи успіху має перевагу в одним-двох ключових, а по іншим істотно відстає від конкурентів. Ця стратегія використовується також фірмами, що пропонують споживачам дешеві об'єкти і не мають інші фактори успіху. У цьому випадку фірма зосереджує свою увагу на одному чи в кращому випадку на 2-х сегментах ринку, на яких вона має перевагу по специфічному ключовому факторі успіху. У цьому випадку фірма переходить на спеціалізацію. Наприклад, виконує тільки покрівельні роботи, оздоблювальні чи дорожні і т.д. Ця стратегія вимагає ретельного прогнозування і досягнення переваг із усіх питань перед конкурентами.

Перераховані види стратегій будівельної фірми припускає розгляд як існуючої будівельний, так і нової. З цією метою використовується сітка розвитку товару і ринку, запропонована Ф. Котлером (рис 7.1.)

 

  Існуючі товари Нові товари  
Існуючі ринки 1. Більш глибоке проникнення на ринок 3. Розробка товару  
Нові ринки 2. Розширення границь ринку 4. Диверсифікованість  
       

 

Рис 7.1. Виявлення нових ринків за допомогою сітки розвитку товару і ринку.

Шляху виявлення нових ринків будівельної продукції за допомогою сітки розвитку товару і ринку були розглянуті раніше.

 



Дата добавления: 2021-12-14; просмотров: 372;


Поиск по сайту:

Воспользовавшись поиском можно найти нужную информацию на сайте.

Поделитесь с друзьями:

Считаете данную информацию полезной, тогда расскажите друзьям в соц. сетях.
Poznayka.org - Познайка.Орг - 2016-2024 год. Материал предоставляется для ознакомительных и учебных целей.
Генерация страницы за: 0.009 сек.