Організація будівництва захисних споруд


 

Будівництво захисних споруд ЦО, що зводяться завчасно, ведеться по розробленій, відповідно до завдання на проектування, проектною документацією, що є складовою частиною завдання на проектування нових і реконструкцію діючих підприємств, будинків і споруджень.

Склад завдання на проектування, стадії проектування, розробка й оформлення проекту захисних споруджень приймаються відповідно до вимог інструкцій з розробки проектів і кошторисів для промислового й цивільного будівництва. У завдання на проектування захисних споруджень на додаток до вимог перерахованих інструкцій указують клас (групу) захисних споруджень, кількість осіб що вкривають (зоремо жінок і дітей до 7 років) режими вентиляції й призначення приміщень у мирний час.

Кожний проект сховища повинен мати розрахунок конструкцій на задане навантаження від ударної хвилі й розрахунок протирадіаційного захисту.

У проекті ПРУ вироблятися розрахунок коефіцієнта захисту Кз, а при розташуванні ПРУ в зоні можливих слабких руйнувань і перевірочний розрахунок конструкцій на задане навантаження від ударної хвилі.

Матеріали технічного проекту підприємства, будинку, спорудження й оформляються у вигляді самостійного розділу.

Будівництво завчасно зводимих сховищ ведеться, як правило, по типових проектах з використанням типових збірних залізобетонних конструкцій промислового виробництва.

Для сховищ VI класу допускається застосування типових залізобетонних конструкцій промислового й житло-цивільного будівництва з необхідним зусиллям.

Побудоване захисне спорудження ЦО вводиться в експлуатацію тільки після приймання його комісією, що діє відповідно до «Інструкції із приймання в експлуатацію закінчених будівництвом захисних споруджень ЦО і їхнє використання в мирний час» (СН - 464 - 74).

На прийняте в експлуатацію захисне спорудження складається паспорт (в 3-х. екз.) і йому привласнюється номер відповідно до нумерації, прийнятої в даному місті (області).

Організація будівництва швидкозводимих захисних споруд ЦО.

Організація будівництва як окремого сховища або вкриття, так і групу споруджень продумується заздалегідь стосовно до конкретних умов й місця будівництва.

Будівництво швидкозводимих захисних споруджень ведеться по заздалегідь складених типових або індивідуальних проектах з урахуванням максимального використання місцевих будівельних матеріалів і готових будівельних конструкцій (як правило, залізобетонних).

Для правильної організації робіт з будівництва швидкозводимих сховищ потрібен аналіз техніко - економічних показників і наявних проектів споруджень і урахування місцевих можливостей. Найбільш економічна конструкція - сховище з пустотних плит перекриття, які становлять приблизно 60% у загальному обсязі продукції заводів збірного залізобетону. Конструкція складається зі стінових елементів, що з'єднують із перекриттям робочими арматурами. Технологія з виготовлення загально прийнята - з установкою закладних деталей зверху й знизу. Після розрізування верхніх монтажних арматур і підйому плити за середню частину утвориться П- образна конструкція, що встановлюють у котлован і із двох сторін рівномірно засипають ґрунтом.

Для зведення сховищ й укриттів будівельні організації мають наступні документи, розроблювальні проектувальниками:

- план розміщення споруджень на об'єкті й картки прив'язки споруджень;

- календарний план виконання основних заходів на об’єкті по будівництву захисних споруджень;

- відомість необхідних матеріалів і деталей для будівництва споруджень.

Частина документів по організації масового будівництва швидкозводимих захисних споруджень розробляється заздалегідь і постійно уточнюється самими підрядними організаціями.

На планах підприємств і районів у великих містах позначаються місця для будівництва швидкозводимих сховищ на вільних ділянках між виробничими будинками або поблизу підприємств.

При виборі місця для будівництва сховищ необхідно забезпечити можливість швидкого їхнього заповнення по сигналі «Повітряна тривога» (далі «ПТ»), недопущення затоплення їх паводковими, зливовими водами й іншими рідинами при руйнуванні прилеглих ємностей, недопущення завалу входів при руйнуванні рядом стоячих будинків і розташування їх поза пожеже- й вибухонебезпечними ділянками.

У відповідних документах вказуються будівельні організації, які надають допомогу в будівництві сховищ і виконують найбільш складні й трудомісткі види робіт: грабарства, монтаж важких залізобетонних конструкцій, установку захисних дверей, захист вентиляційних отворів.

До виконання таких робіт, як копання вручну котлованів під сховища, пристрій місць для розміщення людей, монтаж вентиляційного встаткування, планування ґрунтового обсипання над спорудженням і ін. можуть залучатися робітники зацікавлених підприємств під керівництвом фахівців будівельників.

Для успішного будівництва швидкозводимих сховищ завчасно передбачається випуск необхідних виробів, конструкцій, матеріалів і встаткування, вказуються підприємства, які повинні їх поставляти і транспортні організації, що забезпечують їхню доставку.

Деякі види встаткування й пристроїв, поряд з їхнім централізованим виготовлювачем і поставкою, можуть виконуватися в різних допоміжних цехах і майстернях тих підприємств, на яких здійснюється будівництво швидкозводимих сховищ. До них можна віднести дефлектори, захисні секції, дверні затвори, ємності для запасів води й покидьків і навіть вентилятори з велосипедним і ручним приводом.

Для вкриття людей, що працюють на великих підприємствах великих міст, іноді передбачається будівництво декількох швидкозводимих притулків, розташованих на відстані 20 – 25 м. одне від іншого. На кожну групу із чотирьох - шести споруджень виділяється 40 - 50 чоловік, два бульдозери, один екскаватор невеликої продуктивності й, якщо є можливість, два автокрани вантажопідйомністю 2 – 5 т. Якщо в спорудженні є зварюють що конструкції або необхідно різати арматури в ділених на частині залізобетонних виробів, виділяється електро - або газозварювальний апарат.

У зимовий час або при роботі в скельних ґрунтах, а також у тих випадках, коли необхідно розкривати асфальтобетонне покриття для риття котловану під сховище, необхідно передбачити компресор з відбійними молотками.

Такий розрахунок сил і засобів, їхнє вміле розміщення й своєчасна доставка матеріалів і конструкцій дозволяє дотримувати необхідної черговості в роботах і закінчити будівництво груп споруджень за 2-3 доби безперервної змінної роботи.

При будівництві швидкозводимих захисних споруджень тривалість роботи однієї зміни доцільно приймати не міні 12 годин.

При будівництві вкриттів більша частина робіт буде виконуватися вручну, тому що використаються місцеві будівельні матеріали – колоди, жердини, хмиз, стебла рослин. Крім того, необхідно враховувати що для забезпечення будівництва великої кількості вкриттів у сільській місцевості й малих містах не вистачає будівельної техніки.

Укриття можна побудувати набагато швидше, ніж швидкозводимі притулку, і їх буде будуватися значно більше, поряд із цим під укриття буде пристосовуватися велика кількість підвальних і наземних приміщень. Розрахунки потрібних матеріалів, робочої сили й техніки, як на будівництво вкриттів, так і на пристосування під укриття наявних приміщень повинні також бути зроблені завчасно.

Роботи із пристосування, незважаючи на їхні менші труднощі, більше складні й різноманітні, тому при розміщенні сил треба враховувати й виділяти для їхнього виконання більше людей, що мають будівельні спеціальності.



Дата добавления: 2021-12-14; просмотров: 299;


Поиск по сайту:

Воспользовавшись поиском можно найти нужную информацию на сайте.

Поделитесь с друзьями:

Считаете данную информацию полезной, тогда расскажите друзьям в соц. сетях.
Poznayka.org - Познайка.Орг - 2016-2024 год. Материал предоставляется для ознакомительных и учебных целей.
Генерация страницы за: 0.009 сек.