Приміщення допоміжного призначення.
1.Фільтровентиляційне приміщення (ФВП) - повинне примикати до зовнішньої стіни притулку і розташовуватися, як правило, поблизу аварійного виходу. Його розміри залежать від габаритів встановленого обладнання і площі, необхідної для його обслуговування.
Для захисту елементів системи повітропостачання від ударної хвилі, повітря забірний і витяжні канали обладнають проти вибуховими пристроями і розширювальними камерами чи еквівалентами по обсязі ділянками каналів.
При роботі системи вентиляції в режимі регенерації з використанням кисню, улаштовується спеціальне приміщення для балонів – балонна. Сполучення балонної із суміжними приміщеннями влаштовується через тамбур із протипожежними дверима, що відкриваються назовні.
2.Приміщення дизель-електростанції (ДЕС) - повинне розташовуватися у зовнішньої стіни і відокремлюватися від інших приміщень неспаленою перегородкою. Вхід у ДЕС із притулку обладнається тамбуром із двома герметичними дверима, що відкриваються убік притулку. Для збереження запасу ПММ, обсягом більш 1,5 м3, передбачається окреме приміщення.
Для зручності керування роботою ДЕС в окремому приміщенні обладнається електрощитова.
Площа приміщення ДЕС визначається габаритами встановлюваного обладнання і площею, необхідної для його обслуговування.
3. Станція перекачування дренажних вод - влаштовується в притулках, розташованих у водо насичених ґрунтах, при наявності ДЕС.
Вона розташовується за лінією герметизації і з'єднується з ним через тамбур двома герметичними дверима. Під підлогою станції встановлюється резервуар для відкачки дренажних вод.
4.Санітарні вузли (СВ) - улаштовуються роздільними для чоловіків і жінок. Кількість санітарних приладів визначається в залежності від кількості що вкривається і встановленої норми :
- напідложна чаша (чи унітаз) – на 75 жінок;
- напідложна чаша (чи унітаз) і пісуар (чи 0,6 м лоткового пісуара) – на 150 чоловіків;
- умивальник – на 200 чоловік, але не менш одного на санвузол.
Відстань між осями умивальників при груповій установці приймається 0,6 м.
Ширина проходів між двома рядами кабін чи між рядами кабін і розташованими проти них пісуарів приймається 1,5 м, а між крайніми рядами кабін і стіною чи перегородкою - 1,1 м.
Кабіни влаштовуються розміром 0,9 × 1,2 м при чому двері відкриваються назовні.
5. Захисні входи.
Кількість входів приймається в залежності від місткості притулку і кількості осіб, що приходяться на один вхід, але не менш двох входів.
Загальна кількість входів у сховище залежить від пропускної здатності входу за одиницю часу і інтенсивного підходу людей до сховища і приймається для ширини дверного прорізу 0,8 м – один вхід на 200 чоловік і для ширини 1,2 м – на 300 чоловік.
Входи складаються зі сходового спуска (чи пандуса), перед тамбура, тамбура (тамбура – шлюзу) і вхідних прорізів із дверей.
Входи повинні розташовуватися з протилежних сторін сховища з урахуванням напрямку руху основних потоків осіб що вкриваються.
Тамбур – шлюз улаштовується при одному з входів у сховище при його місткості від 300 чоловік і більш.
При місткості сховища від 300 до 600 чоловік включно, вони влаштовуються однокамерними, а при більшій місткості – двохкамерними (для притулків місткістю більш 600 чоловік допускається замість двохкамерного тамбура – шлюзу влаштовувати при двох входах однокамерні).
При ширині дверного прорізу 0,8 м, площа кожної камери приймається 8 м2, а при ширині – 1,2 м – 10 м2.
Ширина камери тамбура – шлюзу приймається на 0,6м ширше дверної полотнини. Двері з двох сторін тамбура – шлюзу влаштовуються захисне – герметичні (ЗГД), яки повинні відкриватися назовні.
Усі входи, крім тих, котрі мають тамбур – шлюзи, обладнаються тамбурами. Двері в тамбурі влаштовуються:
у зовнішній стіні – захисне герметичні (ЗГД),
в внутрішній стіні – герметичні (ГД)
Двері в тамбурі, так само як і в тамбурах-шлюзах, відкриваються назовні по шляху руху евакуації людей.
Ширина і довжина тамбура і перед тамбура при розстібних дверях повинна бути на 0,6 м більше ширини дверної полотнини.
Сумарна ширина сходових спусків приймається в 1,5 рази, а пандусів у 1,1 рази більше сумарної ширини дверних прорізів. Ухил сходових марші 1:1,5, пандусів – 1: 6 .
Дата добавления: 2021-12-14; просмотров: 288;