Використання захисних споруд при виникненні НС.
Переведення приміщень, що використовуються у мирний час, на режим захисної споруди здійснюється за розпорядженням начальника цивільної оборони у визначені ним строки групою (ланкою) по обслуговуванню даної споруди.
Для звільнення приміщень від майна, матеріалів та обладнання, виготовлення нар, яких е вистачає, і проведення інших робіт по обладнанню приміщень під захисні споруди за поданням заяви командиром групи (ланки) по обслуговуванню захисної споруди виділяється керівником підприємства, установи спеціальна команда.
Перед початком робіт по переводу приміщень на режим захисної споруди командир групи (ланки) проводить інструктаж особового складу групи (ланки) та осіб, які беруть участь у цій роботі.
В приміщеннях захисних споруд установлюють нари, меблі, прилади та інше необхідне обладнання та майно, а також завозиться ремонтний матеріал – згідно переліку, при цьому необхідно зберегти максимальну місткість захисної споруди.
В захисних спорудах закриваються у герметизуються технологічні прийоми, повітрязабирні та витяжні створи і повітроводи вентиляції для мирного часу, які не використовуються для вентиляції захисної споруди, відключається система опалення приміщень.
У сховищах проводиться роз консервація і пробний пуск дизельної електростанції (ДЕС); перевіряється справність засобів аварійного освітлення, фільтровентиляційного обладнання, водопостачання, каналізації, електропостачання і улаштувань, які вимикаються (рубильників, кранів, засувок та ін.), а також захисно-герметичних дверей, клапанів і проти вибухових улаштувань. Виявлені при перевірках несправності усуваються. Двері, які встановлюють додатково для експлуатації приміщень у мирний час, знімають(якщо вони заважають закриттю захисно-герметичних та герметичних дверей або зменшують пропускну здатність дверного пройому). Приводяться у готовність аварійні виходи сховищ, із туалетів та оголовків виносяться всі сторонні предмети.
При підготовці приміщень, призначених під протирадіаційні укриття, проводиться (при необхідності досягнення захисних властивостей, передбачених проектом): закриття кам’яними та іншими матеріалами пройомів (віконних, дверних та інших), установка додаткових екранів, улаштування ущільнення на дверях у місцях їх примикання до дверних коробок.
В захисних спорудах заповнюються водою наявні (або додатково установлені) ємності, резервуари.
У сховищах, які мають ДЕС, заповнюються, при необхідності, баки запасу палива та мастильних матеріалів.
В сховищах, які не мають продовольчих комор, обладнуються місця, які забезпечують розміщення та збереження закладаємого продовольства, фасування, комплектування та видачу продовольчих наборів укриваємим.
Передбачається оснащення захисних споруд промислових підприємств аптечками колективними на розрахункову кількість укриваємих. При наявності в групі (ланці) по обслуговуванню захисної споруди фельдшера комплектується додатковий набір фельдшерський, лікаря – набір лікарський.
Аптечки колективні і набори комплектуються медичними установами (медичними пунктами, медсанчастинами, амбулаторіями або поліклініками), обслуговуючими об’єкти народного господарства в період приведення в готовність захисних споруд за рахунок майна поточного постачання та придбання наростаючих предметів в аптечній мережі та магазині “Медтехніка”.
Опис колективних аптечок та наборів фельдшерських і лікарських укладок вважається приблизним, дозволяється при відсутності якого-небудь препарату робити заміну на препарат аналогічної дії.
Приміщення захисних споруд дообладнуються у протипожежному відношенні. Місця установки протипожежних засобів позначається та освітлюється.
На видних місцях у спорудах вивішуються сигнали оповіщення цивільної оборони, правила користування засобами індивідуального захисту, покажчики входів та виходів приміщень дизельних та фільтровентиляційних, місць розміщення санітарних вузлів, пунктів роздачі води, санітарних постів та медичних пунктів.
Після закінчення робіт на підготовці захисних споруд в них проводиться прибирання та провітрювання приміщень.
У захисних спорудах проводиться перевірка наявності документації по експлуатації споруд.
Одночасно перевіряється правильність підключення засобів зв’язку та оповіщення, установлюється зв’язок зі штабом ЦО об’єкта (району, міста).
З метою організованого та своєчасного заповнення захисних споруд укриваємими уточнюється їх закріплення за цехами, дільницями, КРЕПами, домоуправліннями, будинками та під’їздами.
Дата добавления: 2021-12-14; просмотров: 320;