Автомобільної дороги до будівель і споруд

№ п.п. Будівлі в споруди   Відстань, м
Зовнішні грані стін будівель:  
  за відсутності в'їзду до будівлі і при довжині будівлі до 20 м 1,5
  те ж, при довжині будівлі більше 20 м
  за наявності в'їзду до будівлі двовісних автомобілів
  те ж, тривісних автомобілів
Осі паралельно розташованих залізничних колій нормальної ширини 3,75
Огорожі будівельних майданчиків 1.5
Зовнішні грані конструкцій опор і естакад 0,5
Підкранові шляхи (з урахуванням вильоту стріли крана) 6,5 - 12,5

Ширина проїжджої частини транзитних доріг приймається з урахуванням розмірів дорожніх плит: односмугових - 4,5 м, двосмугових з розширеннями для стоянки машин при розвантаженні, - 8 м.

Радіуси закруглення доріг у плані приймаються для перевезення довгомірних конструкцій 30 м при швидкості автомобілів 15…20 км/год і розширенні проїжджої частини кривих; для тимчасових доріг з коротким терміном експлуатації допускається радіус закруглення доріг 12 м.


 

Рисунок 20 – Схеми руху транспорту для вибору типу доріг:

а – кільцева схема руху (кільцева дорога); б – крізна схема руху (крізна дорога);

в – тупикова схема руху (тупикова дорога);

1 – будівля, що будується; 2 – внутрішньо майданчикова дорога;

3 – схема руху; 4 – тупик для розвороту транспорту


При трасуванні доріг повинні дотримуватися відстані, в м, між:

дорогою і складським майданчиком - 0,5…1;

дорогою і підкрановими коліями - 6,5…12,5 (приймається виходячи з вильоту стріли крана і раціонального взаємного розміщення крана, складу і дороги);

між дорогою і віссю залізничних колій ‑ 3,75 для нормальної і 3 м для вузької колії;

дорогою і огорожею (парканом), що захищає будівельний майданчик, - не менше 1,5 м;

дорогою і бровкою траншеї, виходячи з властивостей ґрунту і глибини траншей при нормативній глибині для ґрунтів суглинних - 0,5...0,75, піщаних - 1...1,5

На будгенплані мають бути чітко відмічені відповідними умовними знаками і написами в'їзди (виїзди) транспорту, напрям руху, розвороти, роз'їзди, стоянки при розвантаженні, прив'язочні| розміри, а також вказані місця установки знаків.

Ширина проїжджої частини транзитних доріг приймається з урахуванням розмірів плит, м: односмугових - 3,5 (земляне полотно шириною 6 м); двосмугових з розширеннями для стоянки машин при розвантаженні - 6 (земляне полотно — 8,5 м). При використанні важких машин вантажопідйомністю 25…30 т і більш ширина проїжджої частини збільшується до 8 м.

Перетин автодоріг і залізничних колій допускається під кутом 60…90о. Ширина проїжджої частини на перетинах має бути не менше 4,5 м; прилеглі ділянки дороги на відстань 25 м в обидва боки повинні мати тверде покриття з ухилом не більше 5%. Переїзди мають бути обладнані світловою і звуковою сигналізацією, а при інтенсивному русі передбачені шлагбауми і охорона.

Радіуси закруглення доріг (рис. 5.21) визначаються виходячи з маневрових властивостей автомашин і автопотягів. Мінімальний радіус для будівельних проїздів складає - 12 м.

Рисунок 5.21 - Схема розширення дороги при повороті під кутом 90°

При цьому радіусі закруглення ширина проїзду в 3,5 м є недостатньою для руху автомобільних потягів і тому проїзди в межах кривих необхідно розширювати до 5 м.

Внутрішні автомобільні дороги виробничих територій повинні відповідати будівельним нормам і правилам і бути обладнаними відповідними дорожніми знаками, що регламентують порядок руху транспортних засобів і будівельних машин відповідно до Правил дорожнього руху України [11].

Біля в'їзду на виробничу територію необхідно встановлювати схему внутрішньо будівельних доріг і проїздів з вказівкою місць складування матеріалів і конструкцій, місць розвороту транспортних засобів, об'єктів пожежного водопостачання і т. ін.

Стоянки автомобілів необхідно проектувати у вигляді розширення проїжджої частини або спеціальних майданчиків. Розміри майданчиків приймаються відповідно до кількості автомобілів, визначеній розрахунком і даними таблиці 5.13.

Стоянки залежно від місцевих умов можна проектувати з одного або двох боків проїжджої частини автомобільної дороги. На місцях стоянки може бути передбачена бічна, торцева і косокутня розстановка автомобілів (рис. 5.22).

При проектуванні доріг необхідно правильно (обґрунтовано) прийняти тип дорожнього покриття.

 

Таблиця 5.13 - Розміри майданчиків для стоянок автомобілів біля


Дата добавления: 2021-12-14; просмотров: 73; ЗАКАЗАТЬ НАПИСАНИЕ РАБОТЫ


Поиск по сайту:

Воспользовавшись поиском можно найти нужную информацию на сайте.

Поделитесь с друзьями:

Считаете данную информацию полезной, тогда расскажите друзьям в соц. сетях.
Poznayka.org - Познайка.Орг - 2016-2022 год. Материал предоставляется для ознакомительных и учебных целей.
Генерация страницы за: 0.022 сек.