Класифікація інвестицій за окремими класифікаційними ознаками


Класифікаційні ознаки Вид інвестицій
1. За об’єктами вкладення капіталу а) виробничі б) фінансові в) інтелектуальні
2. За цілями застосування а) реінвестиції б) нетто-інвестиції
3. За характером участі в інвестуванні а) прямі б) непрямі
4. За періодом інвестування а) короткострокові б) довгострокові
5. За формою власності інвестованого капіталу А) приватні б) державні
6. За рівнем інвестиційного ризику а) безризикові б) низькоризикові в) середньоризикові г) високоризикові д) спекулятивні
7. За регіональним місцезнаходженням інвесторів а) національні б) іноземні

 

Ураховуючи класифікацію інвестицій та напрями їх здійснен­ня, розробляють інвестиційну політику підприємства, що пови­нна відповідати таким вимогам:

підпорядкованості довгострокової інвестиційної стратегії за­гальній і конкурентній стратегіям та узгодженості з фінансовою стратегією підприємства;

оптимальності співвідношень напрямів інвестування: капі­тальні інвестиції; інвестування в оборотні кошти; фінансові інве­стиції; інтелектуальні інвестиції;

альтернативності вибору інвестиційної політики;

обґрунтування доцільності інвестицій за допомогою як фі­нансових показників їх оцінки, так і неформальних критеріїв.

Суб’єктами інвестиційної діяльності є інвестори, замовни­ки, виконавці робіт, користувачі об’єктів інвестиційної діяльно­сті, а також постачальники, будь-які суб’єкти підприємницької і фінансової діяльності — банківські, страхові і посередницькі установи. Суб’єктами інвестиційної діяльності можуть бути фі­зичні та юридичні особи (у тому числі іноземні), а також держав­ні та міжнародні організації. Свої відносини суб’єкти інвестицій­ної діяльності будують на основі договорів. Основним суб’єктом інвестиційної діяльності є інвестор, який здійснює вкладення власних, позичкових або залучених коштів у формі інвестицій.

Інвесторами можуть бути:

фізичні і юридичні особи;

об’єднання юридичних осіб, які створені на основі договору про спільну діяльність і не мають статусу юридичної особи;

державні органи;

органи місцевого самоврядування;

іноземні суб’єкти підприємницької діяльності.

З урахуванням напрямленості операційної діяльності, що здій­снюється інвесторами, останніх поділяють на індивідуальних та інституційних.

Індивідуальний інвестор — це фізична або юридична особа, яка інвестує кошти у розвиток свого підприємства. Інституцій ний інвестор — це фінансовий посередник, що акумулює кошти індивідуальних інвесторів і здійснює інвестиційну діяльність. Інсти- туційними інвесторами є інвестиційні компанії, інвестиційні фон­ди, які спеціалізуються на операціях з цінними паперами.

Залежно від цілей інвестування, які ставлять перед собою ін­вестори, виділяються стратегічні і портфельні інвестори. Якщо меіою стратегічного інвестора під час здійснення інвестиції є придбання контрольного пакета акцій або переважної частки ста­тутного капіталу іншого підприємства для реального управління ним, то портфельний інвестор вкладає кошти в об’єкти інвесту­вання з метою отримання поточного доходу або приросту капіталу.

Усі інвестори мають рівні права щодо здійснення інвестицій­ної діяльності у будь-якій формі: володіння, користування і роз­порядження об’єктами інвестування; визначення обсягів і напря­мів інвестицій; залучення на договірній, переважно конкурсній основі інших суб’єктів інвестиційної діяльності; здійснення контро­лю за цільовим використанням інвестованих коштів; об’єднання власних і залучених коштів із коштами інших інвесторів для спі­льного інвестування.

Суб’єктом інвестиційної діяльності є також замовник. Замов­никами можуть бути інвестори, а також уповноважені інвестори, фізичні та юридичні особи, які здійснюють реалізацію інвести­ційних проектів і не втручаються у підприємницьку діяльність інших суб’єктів інвестиційної діяльності, якщо інше не передба­чено договором між ними.

Підрядники як суб’єкти інвестиційної діяльності — це фізичні і юридичні особи, які виконують роботи за договором підряду і/або державним контрактом, що укладається із замовником.

Користувачами об’єктів інвестиційної діяльності можуть бути інвестори, а також інші фізичні та юридичні особи (у тому числі іноземні), державні органи й органи місцевого самоуправління, іноземні держави, міждержавні об’єднання та організації, для яких створюються об’єкти інвестиційної діяльності.

Суб’єкти інвестиційної діяльності діють в інвестиційній сфері, яка включає:

сферу капітального будівництва, де відбувається вкладення інвестицій в основні засоби виробничого і невиробничого при­значення. Ця сфера об’єднує діяльність замовників-інвесторів, підрядників, проектувальників, постачальників обладнання та інших суб’єктів інвестиційної діяльності;

інноваційну сферу, в якій реалізуються науково-технічна продукція та інтелектуальний потенціал;

сферу обігу фінансового капіталу, грошового, позичкового і фінансових зобов’язань у різних формах.

 



Дата добавления: 2021-12-14; просмотров: 235;


Поиск по сайту:

Воспользовавшись поиском можно найти нужную информацию на сайте.

Поделитесь с друзьями:

Считаете данную информацию полезной, тогда расскажите друзьям в соц. сетях.
Poznayka.org - Познайка.Орг - 2016-2024 год. Материал предоставляется для ознакомительных и учебных целей.
Генерация страницы за: 0.008 сек.