Тістомісильна машина А2-ХТТ


Призначена виключно для пшеничного тіста, є новою ори­гінальною машиною, розробленою в УкрНДШродмаші В.С. Горбуно-вим, П.В. Трушко, І.П. Ткаченком. Замішування проходить послідовно в двох камерах 4 одновальної сис­теми. В першій перемішування ви­конується чотирилопатевими дис­ками 5, а в другій — плоскими дисками 6 та гальмівними сегмен­тами 8. Вал машини покоїться на двох підшипниках 10, відокремлених від робочої камери з тістом.

Привод машини виконує двигун-редуктор 1 через з'єднувач 2. За допомогою ексцентрика 3, важелів та храпової передачі приводиться роторний дозувальник бо­рошна.

Працює машина таким чином: борошно та рідкі компоненти за допомогою дозаторів зверху поступають в змішувальну камеру, де ретельно перемішуються чотирилопатевими дисками і сприймають імпульси для осьового зміщення. Далі тісто переміщується в щілині між плоским диском та гальмівними сегментами внаслідок знакопостійних зрушувальних деформацій, що створює гарні умови для орієнтації і формування частинок клейковинного скелету. Ця операція дещо завчасна, оскільки проходить вона протягом 20—45 с від почат­ку процесу, коли білкові частки борошна ще не встигли поглинути вологу по всьому пере­різу часток і не пройшов процес їх гідратації.

Тісто на вихідній ділянці камери намотується на вал, знімається з нього за допомогою ножа і спрямовується в патрубок 12.

Інтенсивність замісу при такій конструкції залежить від сили прилипання тіста до диску, і тому в основному визначається вологістю тіста, його температурою та якістю білковини бо­рошна і не регулюється ніякими пристроями, що не дозволяє використати переваги машини для управління процесом.

 

Машина ТМ-63 (см. рис.) с двумя Z-образными месильными лопастями используется в производстве мучных кондитерских изделий, в шоколадном производстве. Смешивание продукта производится порциями в емкости 2 на станине 1. От электродвигателя 6 движение ременной передачей 7 и шестернями 8 передается лопасти 3. На этой лопасти насажена шестерня, которая передает вращение шестерне 9, сидящей на задней месильной лопасти. Емкость 2 месильной машины при разгрузке поворачивается вокруг лопасти 3. Поворот емкости осуществляется от электродвигателя 10 при помощи ременной передачи 11, зубчатой 12, червяка 13 и червячного колеса 5. Крышка 4 неподвижна.

 

К тестомесильным машинам периодического действия с подкатными дежами относятся машины «Стандарт», Т1-ХТ2А и ТММ-1М, предназначенные для замеса опары и теста из пшеничной и ржаной муки.

Тестомесильная машина «Стандарт» (см. рис.) состоит из фундаментной плиты, корпуса машины с ограждающим щитком, месильного рычага с приводом и подкатной дежи. Месильный рычаг представляет собой изогнутый вал с лопастью на конце, дежа – чан вместимостью 330 л, установленный на трехколесной тележке. Для замеса дежу накатывают на плиту по направляющим до упора и закрепляют. Дежу загружают до начала или в течении замеса. После установки дежи опускают крышку и включают электродвигатель. Одновременно с вращением месильного рычага приводится во вращение и дежа. К днищу чана прикреплено червячное колесо, находящееся в зацеплении с червяком, установленным в нижней части машины. По окончании замеса крышку поднимают, специальная фрикционная муфта выключается, и вращение дежи и месильного рычага прекращается. Достоинством машины является простота ее конструкции.

 

Тістомісильна машина И8-ХТА-12/1(рис. 5.21). Являє собою однокамерну двовальну тихохідну машину з Т-образними лопатями 5, розміщеними на паралельних валах 3 так, що лопаті одного вала проходять поміж лопатей іншого. Робоча камера закривається кришкою 4. Борошно в машину поступає через патрубок 1 і роторний дозатор 2. Його подача регулюється за допомогою храпового пристрою. Вимішане тісто вихо­дить через патрубок 9. Машина комплектується двошвидкісним приводом або варіатором швид­кості, за допомогою якого можно змінювати частоту обертання мі­сильних валів. Принцип дії маши­ни повторює застарілі рішення, бо не витримується основний прин­цип — підтримання різних (раціо­нальних) частоти, тривалості та інтенсивності замісу на різних ста­діях процесу. Машина не присто­сована для автоматичного управ­ління і регулювання процесом.

 

Тарільчатий високоінтенсивний віброзмішувач И8-ХТМ(рис. 5.27). Призначений для приготування рідких опар, заквасок, живильних борошняних сумішей, різних емульсій тощо з вологістю від 65 до 95 %.

Змішувач двокамерний, з консольним валом. На валу 1 в першій камері 3 закріплені тонкі лопаті 6 з плавним овальним вигином, а в другій — диски 11 у вигляді тарілок, на конусній частині яких виконані спеціальні заглибини. Проходячи по ним, перемішувана маса вібрує, що інтенсифікує не тільки процес перемішування, а й значною мірою — про­цес бродіння та скорочує його тривалість, при цьому знижуються витрати сухих речовин борошна на бродіння. В камері змішування 12 розміщена заспокійлива решітка 10 та зливна труба 9 з гвинтовим пристроєм 8, який дозволяє регулювати рівень заповнення робочої камери і тим самим змінювати тривалість замісу. Машина розміщена на станині 13, в котрій знизу змонтовано привідний електродвигун. Подача борошна в машину здійснюється ро­торним дозатором А2-ХТТ-03 за допомогою індивідуального приводу через патрубок 4, а рідких компонентів — через патрубок 5. На корпусі машини вмонтовано вікно 7 для нагля­ду за процесом в камері.

Працює змішувач найбільш ефективно на бактеріальних середовищах з дріжджовими, молочнокислими, оцтовокислими та іншими мікроорганізмами. Він забезпечує високий ступінь дисперсності за короткий термін (30—120 с). Конструкція машини забезпечує ре­гулювання інтенсивності за допомогою тиристорного приводу, а тривалості замісу — за допомогою регулятора 8, що дозволяє використовувати дистанційне управління і сучасні методи оптимізації процесу.

 



Дата добавления: 2017-11-21; просмотров: 1298;


Поиск по сайту:

Воспользовавшись поиском можно найти нужную информацию на сайте.

Поделитесь с друзьями:

Считаете данную информацию полезной, тогда расскажите друзьям в соц. сетях.
Poznayka.org - Познайка.Орг - 2016-2024 год. Материал предоставляется для ознакомительных и учебных целей.
Генерация страницы за: 0.015 сек.