Основні види рейкової травми. Особливості ушкоджень в залежності від видів рейкової травми.


До залізничної (рейкової) травми відносять комплекс пошкоджень, що виникають внаслідок руху залізничного транспорту.

Виділяють кілька різновидів залізничної травми: 1) від переїзду колесами залізничного транспорту, що рухається; 2) від удару частинами залізничного транспорту, що рухається, з подальшим відкиданням тіла; 3) від падіння з рухомого транспорту; 4) від стискання тіла між вагонами; 5) травмування всередині вагонів під час залізнич­них пригод.

В разі переїзду колесом за­лізничного транспорту через тіло виникають специфічні по­шкодження — смуги тиснення і обтирання.

Смуга тиснення — це відбиток на шкірі зовнішньої поверхні обода колеса. В пер­ший момент контакту тіла з колесом, гребінь його (ребор­да) притискує і натягує дони­зу ділянку тіла, а далі при обер­танні колеса спостерігається ножицеподібна дія реборди з розділенням тканин і розчле­нуванням тіла. В цей час реш­та частин тіла притискується до головки рейки поверхнею колеса, що котиться (див. рис. 25). Утворена таким чином смуга 8-14 см завширшки має чіткі межі, пергаментну щільність і буро-бурштиновий колір внаслідок підсихання. Вздовж смуги тиснення жуть спостерігатися розриви шкіри круглястої форми, а в підлеглих тканинах — вогнищеві крововиливи.

На деякій відстані від смуги тиснення спостерігається здирання епідермісу— смуга обтирання, яка утворюєть­ся від тертя бічної поверхні колеса під час перекочування його через тіло. Ця смуга подібна до пошкодження від тиснення, 2-15 см завширшки. При стереоскопічному дослідженні на поверхні смуги обтирання спостерігаються дрібні клаптики епідермісу, загорнуті в бік, протилежний обертанню колеса, що дозво­ляє визначити напрям руху транспортного засобу і поло­ження тіла на рейках. У прилеглих тканинах утворюються масивні крововиливи.

Поряд зі смугою обтирання, а в деяких випадках і при її відсутності може спостерігатися ще одна ознака тертя колеса об тіло — кутоподібні клаптики шкіри, які зумов­лені тільки дією колеса, розташовані по краях розділення тіла, і нагадують зубці пилки.

При ударі частинами поїзда, що рухається, з подаль­шим відкиданням тіла утворюються специфічні пошкод­ження — сліди ковзання, коли тіло падає на покриття залізничного полотна і деякий час продовжує рухатись за інерцією, або сліди волочіння, внаслідок протягнення тіла, зачепленого частинами потягу, по залізничному полотну. Поряд з великими смугастими саднами, розташованими паралельно одне одному, спостерігаються клаптеві рани із забрудненнями частинками піску або мастилом.

 



Дата добавления: 2016-06-05; просмотров: 2450;


Поиск по сайту:

Воспользовавшись поиском можно найти нужную информацию на сайте.

Поделитесь с друзьями:

Считаете данную информацию полезной, тогда расскажите друзьям в соц. сетях.
Poznayka.org - Познайка.Орг - 2016-2024 год. Материал предоставляется для ознакомительных и учебных целей.
Генерация страницы за: 0.01 сек.