Контроль кiнцевого рiвня знань
8. Яка причина формування фiброзно-кавернозного туберкульозу?
А. Стiйкiсть до антимiкобактерiальних препаратiв.
В. Несвоєчасне виявлення процесу.
С.Помилки лiкування.
D. Підвищення активності сполучено-тканинної системи.
Е.Несприятливий перебiг вихiдного процесу.
9. Якi морфологiчнi змiни розвиваються в легенях у хворих на фiброзно-кавернозний туберкульоз?
А. Бронхогенна дисемiнацiя.
В.Пневмосклероз.
С.Гематоми.
D. Бронхоектази.
Е. Емфiзема.
10. Хворому 51 рiк. Страждає на хронічний алкоголізм. Протягом останніх 7 років флюорографічне обстеження не проходив. На протязі останніх 2 років відзначає постійний кашель з харкотинням, поступово зростаючу задишку, зниження маси тіла, периодичний субфебрилітет. Звернувся до лікаря в зв’язку з появою кровохаркання, бiлю у груднiй клiтцi, посиленню кашелю з харкотинням. Об’єктивно: над правою легенею - вкорочення перкуторного тону, аускультативно - розсiянi вологi рiзнокалiбернi хрипи. Рентгенологiчно: у верхнiй частцi правої легенi на фонi вираженого фiброзу визначається порожнина розпаду дiаметром 4,0 см з перифокальним запаленням навколо, вогнищевi тiнi рiзної iнтенсивностi в обох легенях.
Між якими захворюваннями потрiбно проводити диференцiальну дiагностику у даного хворого?
А. Периферичний рак легені.
В. Ехінококова кіста
С. Фiброзно-кавернозний туберкульоз.
D. Абсцедуюча пневмонiя.
Е.Кавернозна форма раку легень.
11.Хворий 56-ти рокiв. Протягом 8-ми рокiв хворiє на фiброзно-кавернозний туберкульоз легень. Останнiм часом у хворого зявилися набряки на нижнiх кiнцiвках. В аналiзi сечi визначаються: зростаюча протенурiя, цилiндрурiя, гiпостенурiя.
Яка найвiрогiднiша причина змiн в аналiзi сечi?
А. Гострий нефрит.
В.Амiлоїдоз.
С. Туберкульоз нирок.
D. Полiкiстоз.
Е. Хронiчна ниркова недостатнiсть.
12. Пацiент 46-ти рокiв, хворiє на туберкульоз протягом 5-ти рокiв. Скаржиться на кашель з мокротинням, задишку при незначному фізичному навантаженні, кровохаркання, слабкість. Об’єктивно: хворий зниженого харчування, над верхньою часткою правої легенi вислуховуються одиночнi вологi хрипи. Рентгенологiчно: у верхній частці правої легенi на фонi фiброзних змiн визначається деформована порожнина з товстими стiнками. У середнiй і нижнiй частках виявлено вогнищевi тiнi рiзної величини та інтенсивностi. У харкотиннi бактерiоскопiчним методом виявлено кислотостійкі палички. При посіві отримано ріст МБТ, стійких до ізоніазіду, стрептоміцину, ПАСКу, канаміцину, етіонаміду.
Дата добавления: 2016-07-27; просмотров: 1449;