Товари подвійного використання

Термін “товари подвійного використання” означає окремі види виробів, обладнання, матеріалів, програмного забезпечення і технологій, спеціально не призначені для військового використання, а також послуги (технічна допомога), пов’язані з ними, які, крім цивільного призначення, можуть бути використані у військових або терористичних цілях чи для розроблення, виробництва, використання товарів військового призначення, зброї масового знищення, засобів доставки зазначеної зброї чи ядерних вибухових пристроїв, у тому числі окремі види ядерних матеріалів, хімічних речовин, бактеріологічних, біологічних та токсинних препаратів, перелік яких визначається Кабінетом Міністрів України.

Слід особливо підкреслити суттєву різницю саме між визначеннями термінів “товари військового призначення” та “товари подвійного використання”, тому що перші є товарами, що спеціально призначені для військового використання, а другі – товарами цивільного призначення, які спеціально не призначені для військового використання.

До товарів подвійного використання належать такі групи товарів:

товари, що можуть бути використані у створенні звичайних видів озброєнь, військової чи спеціальної техніки;

товари, що можуть бути використані у створенні ракетної зброї;

товари, що можуть бути використані у створенні ядерної зброї;

товари, що можуть бути використані у створенні бактеріологічної (біологічної) та токсинної зброї.

Крім зазначених вище товарів подвійного використання, до таких товарів (за процедурою здійснення державного експортного контролю) слід віднести і будь-які інші “товари, не внесені до списків” (такі товари визначені статтею 10 закону “про експортний контроль”), а саме:

щодо яких є дані про наміри або можливість їх використання у державах, що є їх кінцевими споживачами, для створення зброї масового знищення чи засобів її доставки;

які ввозяться на територію України з наданням міжнародного імпортного сертифіката на вимогу держави-експортера;

експорт або тимчасове вивезення яких за межі України здійснюється до держав, стосовно яких резолюціями Ради безпеки ООН, інших міжнародних організацій, членом яких є Україна, чи національним законодавством установлене повне або часткове ембарго на постачання таких товарів.

Кінцеві споживачі

Термін “кінцеві споживачі” означає суб’єктів, які безпосередньо є споживачами товарів, відповідно імпортованих в Україну або експортованих з України.


Дата добавления: 2016-07-27; просмотров: 1178; ЗАКАЗАТЬ НАПИСАНИЕ РАБОТЫ


Поиск по сайту:

Воспользовавшись поиском можно найти нужную информацию на сайте.

Поделитесь с друзьями:

Считаете данную информацию полезной, тогда расскажите друзьям в соц. сетях.
Poznayka.org - Познайка.Орг - 2016-2018 год. Материал предоставляется для ознакомительных и учебных целей. | Обратная связь
Генерация страницы за: 0.006 сек.