Ризики прийняття рішень про міжнародні передачі товарів
Загальною рисою кожної із зазначених вище формалізованих моделей прийняття рішень є те, що НОЕК приймає власне рішення про дозвіл на міжнародну передачу товару за підсумками аналізу отриманих від експортера документів, власної інформації, інформації інших державних органів, інформації центрів експортного контролю інших держав та інформації міжнародних організацій. За підсумками такого аналізу НОЕК підсумкове рішення про:
відсутність порушень національних процедур та прийнятих міжнародних зобов’язань і надання відповідного дозвільного документа;
наявність порушень національних процедур чи прийнятих міжнародних зобов’язань та відмову у наданні дозвільного документа.
Рішення про надання чи відмову у наданні дозвільного документа можливо графічно представити як віднесення цього рішення до однієї з двох областей:
перша область – “правильне” рішення про міжнародну передачу товару, тобто дотримання правил та критеріїв експортного контролю;
друга область – “помилкове” рішення про міжнародну передачу товару, тобто порушення правил чи критеріїв експортного контролю.
Примітка:
Під термінами “правила” та “критерії” експортного контролю мається на увазі виконання експортером встановленого порядку здійснення міжнародних передач товарів, відповідність такої передачі вимогам національної і міжнародної безпеки, а також її відповідність прийнятим міжнародним зобов’язанням.
Виходячи з цілей системи експортного контролю, як елементу захисту національних інтересів (економічних, політичних та військових), головними ризиками під час прийняття рішень про міжнародні передачі товарів є ризик прийняття помилкових рішень про такі передачі. У графічному вигляді такі рішення відображені на мал. 6.6.
Так помилкове рішення про заборону передачі в умовах, коли відсутні негативні чинники для здійснення такої передачі, призводить до економічних втрат, тобто стримує економічний розвиток.
В свою чергу помилкове рішення про згоду на здійснення міжнародної передачі в умовах, коли така передача може мати негативні наслідки для національної чи міжнародної безпеки, призводить до “безпекових” загроз та може нанести шкоду безпеки держави або шкоду міжнародному миру.
Тобто відсутність помилкових рішень (з точки зору цілей державного експортного контролю) сприяє економічному розвитку держави, позитивно впливає на національну та міжнародну безпеку та сприяє підтриманню позитивного іміджу нашої держави.
Дата добавления: 2016-07-27; просмотров: 1390;